bugün

Davası hepimizin davasıdır. Sokak ortasında bir yakınınızın dövülmemesi için sahip çıkılması gereken davadır. Sahip çıkmazsanız vicdanınız kurur.
Aslan parcasi.
Katilleri ne ceza alirlarsa alsinlar bana yeterli gelmeyecek genc fidan.
tüm iyi insanların artık evladıdır kardeşidir abisidir... ve eminiz ki cennettedir.
--spoiler--

evimizin bahçesine giren bir yılanı kürekle darp ettim, bize zarar vermemesi için. içeriden koşarak geldi ali ismail. 'baba sen onun doğasına ev yaptın ve bunu anlayamadı. burayı yine kendi doğası sandı. o kürekle vuracağına bahçeden atsaydın giderdi' dedi. sonra eğildi ve hayvana baktı. 'can çekişiyor, acı çekiyor, bari hemen öldür' dedi.

--spoiler--
başbakan erdoğan ın dediği gibi,chp gençlerin dirilerini değil,ölülerini sever.bu çocukta chp ve avanesinin sözde sevdiği binlercesinden biridir.bence bu güruh için ölü gençleri sevmek bile,üzerinden ne kadar propaganda yapılabildiğine bağlı.
ölümsüzdür.
Vatan uğruna ölen herkes ölümsüzdür.
Sağcısı da solcusu da.
kocaman yürekli insan.
Katledilerek öldürülmüştür katilleri aramızda.
Tam bir sene öncesi.
görsel
tam bir sene önce bugün http://vimeo.com/84419370
görsel
sol cenahın nemalandığı rahmetli.

kapitalizm insanın dirisini,sosyalizm ölüsünü,tayyip ise hem ölüsünü hem de dirisini sömürür.
görsel
görsel
Tam bir yıl önce bugün "ben bu sokağın cumhurbaşkanıyım" diye bağıran polis ve fırıncılar ölesiye dövdüler ali ismail'i. O son tekmeyi unutma.
hemen hemen yine bu saatler kardeşim, girmemen gereken o sokağa girdin. belki o sokaktan çıkamadın ama bizi de o sokağa hapsettin be kardeşim. elimde olsa hesabını da sorarım ama o da yok. soramıyoruz kardeşim, hesap falan soramıyoruz. rahat uyu diyeceğim ama nafile, belki başka bir dünya'da seninle tanışmak dileğiyle!
bir yıl önce bu saatlerde kalleşçe öldürülmüş. katilleri pervasız, vicdansız. ölüm herkese gelecek bir gün ve o gün bu dünyada yokluğuna sevindiğiniz adalet sizi çok üzecek.
hali hazırda sersemlemiş bir gence bile 6 7 kişi saldırabilecek kadar cesaretli kişiler tarafından öldürülmüştür. asıl acı olan, öldürenlerin hayvanlığından ziyade, internetten veya televizyon başından izleyip " oh olsun diyebilecek " orospu evlatlarıyla aynı toplumda yaşıyor oluşumuzdur.

edit:aynı orospu çocuklarından burada da var
yaşıyor! hiç unutmayın, hiç unutturmayın!

edit: eksileyenlere yönelik birkaç sözüm olacak; siz hayvansınız. bir gencin ölümüne gözünüzü yumduğunuz için, körüne körüne kukla olduğunuz için, düşünmediğiniz ve akıl edemediğiniz için. nefret söylemidir bu cümleler. ali ismail'in çektiği acının katlarca fazlası bulsun sizi.
o sokaga girme ali.. ali'm...
korkmadı ! koştu katillerinin üzerine, kafasına onlarca tekme yedi, ağlamadı bile. o ali ismail korkmaz'dı.

edit: aramızda katiller var !
tam bir yıl önce şuan oturduğum eve yine bu saatlerde girerken 2 yan sokağımda polislerin ve fırıncıların döverek hastanelik ettiği ardından yaşamını yitiren kardeşimiz, davamız. hep derim o sokak da bende olabilirdim diye bi kötü olurum.
unutursak kalbimiz kurusun!

(bkz: ali ismail korkmaz fenerbahçe yıkılmaz)
bundan bir yıl önce demokratik hakkını kullanarak, sadece sesini duyurmak için çıktığı sokaklarda vicdansız birkaç insan müsvettesinin işlediği cinayet sonucu 19 yaşında vefat eden bir gençtir. Dilerim bu cinayeti işleyenlerin, sebep olanların kalplerinde dinmeyen bir vicdan azabı olarak kalırsın.
Elden hiçbir şey gelmemesi kahrediyor. Bi senedir acımız zerre olsun hafiflemedi, öfkemiz dineceğine her geçen gün arttı. Unutmadık, asla da unutmayız. Ama korkuyorum. Ya hesabını soramazsak? Onu öldüresiye dövenlerin yanına kalırsa bunlar nasıl gideriz ali'nin mezarına? Ölümünü karikatürleştirenlerden, alay malzemesi yapanlardan hesap soramazsak hangi yüzle çıkarız sokağa?
güncel Önemli Başlıklar