bugün

Çok ilginç tipler var. Yahu adamı tanımam etmem ölmüş gitmiş gencecik bir insan. Görüşünü sev sevme bu dövülerek öldürülmesine kılıf mı Allah aşkına? Böyle saçma düşünce olabilir mi? Kişi dine sövdüyse hesabını öteki tarafta verir fakat bu dövülerek öldürülmesine suçluları masum yapmaz. Çoluk çocuk yazar oluyor iki kelime ezberlemiş yok PKK'lı incici anarşikler diye sorsam ne dediğini bilmiyor liseli atıp tutuyor. Akıllı insan adaleti arar. Döverek adam öldürmek suçtur. Suçlular cezasını çekmeli ölen insanın düşünsesine göre adalet değişsin ne demek. Üzülme sen ama liseli çoluk çocuğa bakmayın. Yok anarşikler bilmem ne. Komik ya.
ölenin arkasından konuşmak yanlıştır çünkü o kendini savunamaz.
zulüm kimden gelirse gelsin kınamak gerekir.görüşünün önemi yok zorbalıkla öldürülen çocuk mazlum olmuştur.ALLAH yargılar bize düşmez.
insanlıktan nasibini almamış hayvanların, vicdanlarıyla doğruyu bulmaktansa yazılı kanunlara inanmalarını kullanan -sözüm ona yönetici kimselerin- bu durumu en iyi sekilde kullanmasına sebep veren insan düşüncesine en büyük örnektir.

bu tip insanlara sırtını dayayan kişiler şu an bu ölümü 'polise saldıran üç beş çocuk' diye değerlendirecek kadar ahmak!

yatacak yeriniz yok.
bir arkadaşımın demesi gibi; suratlarıza bakın hepiniz katilsiniz.
ya dışındasındır çemberin,
ya ortasında olacaksındır.

yani ya bu düzene karşı olacaksın,
ya da düzenin ta kendisi olacaksın.
dostum malesef sende çember olmuşsun. yazık.
başbakan kanser olmuş haberleri ayyuka çıkınca ''kan kusa kusa geberir inşallah'' diyen anasını avradını siktiğimin çocuklarının karşı çıktığı durumdur. legal yollardan halkın sevgisi ve oyuyla iktidara gelmiş bir devlet büyüğüne öyle diyeceksin ama ali ismail korkmaz için biranda humanist olacaksın. sizi gidi sevgi pıtırcıkları siziiii...

memlekette gerçektende orospu çocuğu çokmuş lan.
vicdansızların, faşistlerin ve bana dokunmayan yılan bin yaşasıncıların yapmayacağı eylemdir. katiller ve onlara alkış tutan eli-kalbi kanlı kimselerin anlayabileceği bir durum değildir.
insanlıktan nasibini almamış sadece kendisi gibi düşünmediği için öldürülmesini savunan yaratıklardır.
insansa normal olan eylem. ölen birinin arkasından atıp tutmak da -ölüm sebebi her ne olursa olsun- en mide bulandırıcı ve en insanlık dışı eylemdir.
devlet eliyle zulme, kendi fikrinden olmayana nefret soylemlerine ve hatta linc girisimlerine uzulmektir. halksaniz, halkliginizin farkindaysaniz, devlete karsi ayri da olsaniz bir durmaniz gerektiginin farkindaysaniz uzulursunuz. neden bizim devlet sevicilerimiz bu kadar fazla diye uzulursunuz, neden halklar gucunden habersiz diye uzulursunuz. uzulursunuz vesselam. tanimiyoruz ali ismail'i, daha kotu olan artik hic taniyamayacagiz tipki diger katledilenler gibi. gezi'de, roboski'de. solcu oldugu icin, sagci oldugu icin, ermeni oldugu icin, kurt oldugu icin, hristiyan oldugu icin,musluman oldugu icin, yahudi oldugu icin, zenci oldugu icin, gay oldugu icin. her ne oldugu icin ama bir sey oldugu icin katledilen herkes icin uzuluyoruz. cunku cok sukur az biraz vicdani kalmis insanlariz.
son derece insani bir histir. vicdanı olan her normal insanı üzmesi gereken bir durumdur onun ölümü.
bir insanın ideolojisi ne olursa olsun, savunduğu fikirler ne olursa olsun karşıt görüşlülerce dövülerek beyin kanaması geçirmesine yol açılması toplumun geri kalmışlığının, vicdanların pas tutmuşluğunun göstergesidir.
konu sadece dövülmesinden de ibaret değildir ne yazık ki. bu haldeyken sözde doktorların çeşitli bahaneler öne sürerek bir genci ölüme terketmesi de son derece düşündürücüdür. nerede kaldı hipokrat yemininiz, nerede kaldı insanın yaşama hakkının üstünlüğü diye sorulasıdır.

hiç kimse hiç bir görüş için ölmeyi ve öldürmeyi göze alacak kadar fanatik olmamalıdır. fikirler dövüşmek için değil, daha iyiye daha güzele erişmek içindir. bir hiç uğruna sönen yaşamlardan biridir ali ismail korkmaz'ın yaşamı. ailesine, dostlarına büyük kederler veren bir ölümdür bu. buna üzülmeyen insanın insanlık vasıflarında bir sıkıntı olduğu kanısındayım.

her ne kadar gideni geri getiremeyecek olsa da, tüm sorumluların cezasını gerek hukuki gerekse takdir-i ilahi anlamda çekmesini en ulvi duygularımla dilerim.
bir insanın ölümüne bile üzülüp üzülmemek için ideolojisine bakan angut beyanı. sizler insan değilsiniz korkmayın normaldir.
insan olmanın gerekliliğidir. bir kişinin devlet eliyle öldürülmesine karşı yapabileceğiniz en saf ve duygusal eylem.
Bu devlet için ne şehitler verildi. 3 - 5 çapulcu ölmüş çok mu?. Doğru olan yaklaşım budur.
o çocuğun yerine kendinizi koyup düşündüğünüzde "belki benim de sonum böyle olacaktı" fikri oluşuyorsa üzülmemek elde değildir.
Kurda üzülmek kuzuya zulümdür. Benim seçtiğim başbakana karısına anasına kızına beddua hakaret küfür edince serbest alismayile üzülmemek çok kötü. Hadi ordan. Kendim insan olduğum için ona gebermiş anasını sktiğimin orospu çocuğu şerefsiz demiyorum. Ama siz milyonlarca kişinin sevdiği adam için bu lafları her gün diyosunuz. Ceza alınca da özgürlük yok sansür var diye yırtınıyosynuz.
Şimdi ben mi üzülecem lismayil için.
De get.
Daha 19 yasında.. Kim üzülmez ki! Faşist düzenin yalakalarına kim lanet etmez ki! Aynı acıyı yaşamanız dileği ile!
Insan olmanın belirtisidir. Siyasi düşünceleri bi kenara bırakıp gencecik bi insan olduğunu hatırlayın lütfen.
Mahalle baskısıdır. Sana göre süt bana göre çikolata.
insanlığın hâlâ var olduğunu göstermektedir.
insanlık gereğidir. Din, dil, ırk, görüş farkı gözetmeksizin Hiç bir genç böyle bir ölümü haketmez. Silahsız bir genci gösteri yaptı diye döverek öldürmeyi savunan kişiler vicdanını intikam duygularına yem etmiş zavallı kişilerdir.

BU kişilere Allah tez zamanda bu yanlıştan dönmeyi nasip etsin.

--spoiler--
"Diyorlar ki, Ali ismail Korkmaz ateistti, Alevi idi, solcuydu...Biz MHP olarak onlara hitaben diyoruz ki; Ali ismail Korkmaz insandı..."
--spoiler--

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25735214.asp)
Mallıktır.

geber piç. Dıkşın dıkşın.
(#22764137) yorumsuz bu mantığa... yorumsuz sayın seyirciler...

sen koca götünü kaldırma evde otur. Yalan habere mal gibi inan.. Sonra da ülkesi için sokaklara dökülmüş vatansever bir genç için bunları söyle..
Hakkını hakla hukukla değil de taşla sopayla molotofla çatıdan polise kiremit atmayla arayanın ölümüne üzülme durumu.
Üzüldüm mü? Yaşı gençti ona üzüldüm. Yoksa o zihniyetin neyine üzülecem?
üzülmekmiş. kahrolmak lan onun adı.

ben onun anne-babasını gördükçe içim yanıyo. bir de düşünün ki her dakika bu insanlar çocuklarının dayak görüntülerini seyrediyor. üzerine sosyal medyada yazan şerefsiz takımının ölmüş işte ateistin biri, attığı twetlere bak...minvalli yazıları okuyorlar.

bu da yetmiyor çocuklarının adaletini isterken şehirden şehire sürülüp, ortada olan bir gerçeğin tescili için savaşıyorlar.

ben şahsen ali ismail korkmaz için üzülmeyi kesip, onu hala sorgulayabilen orospu çocuklarıyla aynı havayı soluduğum için ayrı bir üzülüyorum.

durum bu.
Üzülmeyenlerin insanlığından şüphe ettiğimdir. Bir ölüm, nasıl olursa olsun, hele gencecik bir ölüm, üzücüdür. Nedenini sorgulayıp oh olsun diyenlerin henüz ölüm acısının ne kadar berbat bir şey olduğundan, ailelerin ne kadar perişan olduğundan haberleri yoktur.

Umarım sizin de ailenizden biri ölür de anlarsınız diyecek kadar alçak değilim ama başka türlü de anlayamazsınız orospu çocukları.