1. 1.
  Saçmalıklardan seçmeler ...

  ali erbaş ın kızından skandal şort fetvası

  Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı da fetva vermeye başladı. Erbaş'ın vaizlik yapan kızı Likoğlu'nun “Anne, kızının yanında da diz üstü şort giyemez” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

  https://www.google.com/am...ndan-sort-fetvasi-1740444
  4 -5 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Kadın ilmihali okumuş mudur acaba bu fetvayı veren hanım kızımız.
  2 -2 ... uzay muhtari
 3. 3.
  Din işi baba mesleği olup şaşırtmayan fetva.
  Genel olarak bu soruların çoğu Allah'ı ve Allah'ın dinini ilgilendiren konular da değil. Örn: bir ay veya bir haftadan fazla devam eden adet kanaması (ki bu adet olmak değildir) kadın hastalıkları uzmanının ilgi alanıdır.
  Allah'ın böyle (adet-regl) konularda haram helâl yaklaşımı Kur'an da belli. Kimse bir hastalık konusunu (düzensiz regl olmak, fazla sürmesi) Allah'ın emri dinin gereği olarak haram helâl cevabı verip kendini Allah yerine hüküm veren veya Allah'ın dini eksik indirmiş, haram helâl eksik bildirmiş gibi davranması Allah'a iftira arması şirk içinde olması demektir.
  Bu artık sağlık alanını ilgilendiren bir konudur ve helal haram konusu değildir.

  Ve bu soruları islâm açısından cevaplamak Allah'ın hükmü gibi Kur'an da ifade edilmeyen konularda hüküm vermek Allah'a din öğretmektir ki bunu Allah diyor.

  Helal Haram koyma yetkisini kendinde görenlere uyarı:
  "Ey iman edenler! Allah’ın size helal kıldığı iyi ve temiz nimetleri (kendinize) haram etmeyin ve (Allah’ın koyduğu) sınırları aşmayın. Çünkü Allah haddi aşanları sevmez.” (Maide, 87)

  “Dillerinizin uydurduğu yalana dayanarak “Bu helâldir, şu da haramdır” demeyin, çünkü Allah’a karşı yalan uydurmuş oluyorsunuz. Kuşkusuz Allah’a karşı yalan uyduranlar kurtuluşa eremezler.” (Nahl, 116)

  Kültür toplum gelenek bilgisizlik hoş görünmek vb nedenlerle peygamberin yanlış söylemine değerlendirmesine Kur'an dışı hükmüne karşı Allah "Ey Peygamber, sen eşlerinin gönlü olsun diye Allah’ın helal kıldığı şeyi neden haram kılıyorsun!” (Tahrim, 1)

  Kur'an da açıkça belirtilmeyen bir şeye haram helâl demek veya din de yeri vardır yoktur demek ya da dine uygun-değil demek kendini Allah'ın yanında hüküm veren kişi olmak gibi görmektir.
  De ki: Allah’ın size indirdiği; sizin de, bir kısmını helâl, bir kısmını haram kıldığınız rızıklar hakkında ne dersiniz?” De ki: “Bunun için Allah mı size izin verdi, yoksa Allah’a iftira mı ediyorsunuz? (Yunus, 59)
  7 -2 ... thebiggraywolf
 4. 4.
  Sülalecek dinden geçinmek süper iyi para var galiba.
  5 -4 ... karton toplayan cocuk
 5. 5.
  Oba.

  Ulan kızı annesinin dizinden tahrik mi oluyor yani? O zaman baba evde kutu içinde gezmeli. Gözünü bile dışarı çıkarmamalı. Mazallah kız var sonuçta evde.

  Nasıl kafalar bunlar.
  6 -3 ... keyf kahyasi
 6. 6.
  (bkz: yobazların analarından tahrik olması/#26487133)
  3 -4 ... rumeli71
 7. 7.
  babadan oğula nesil bunlar. (bkz: doğuş)
  2 -1 ... sivasli bey
 8. 8.
  "insanı dinden imandan çıkarır" deyimine tamamen hayat veren insanlardan biri daha. islamdan uzağa doğru bizi böyle itiyorlar ya günah olarak bu yeter bence onlara.
  5 -1 ... masumiyetdehlizi
 9. 9.
  (bkz: nesil)
  (bkz: 90lar)
  (bkz: doğuş)
  ... iciyorum
 10. 10.
  bunu söylemek için ya salak olmak lazım ya beyinsiz yada annesinin kızı (mommy's girl ) konulu porno izlemiş olmak lazım...

  bu kadın bulunduğu makama ne zaman gelmiş kaç para maaş alıyor birde ona bakmak gerekir..

  birde halifeler dahil çok eşli müslüman karılarının ev ve haremde nasıl dolaştıklarını bilmiyor galiba. .
  vallahi şimdi nasıl bilmiyorum iki sendir gitmiyorum fatih karakol'un olduğu cadde inanın orada o caddede ve çaprazlarında satılan modern kadın iç çamaşırı ne bağdat caddesinde ne istiklal caddesinde satılmıştır.

  nereden mi biliyorum nereden mi biliyorum bir kadın dostum arkadaşım o caddede sağlık üzerine kendi iş yeri vardı .

  artık bu iş yani din olayı rezalete döndü .
  5 -1 ... baris hemen simdi