bugün

insanımızın tarikatlarla bir sorunu yok, asırlar boyu da olmadı.

sorun, tarikat yöneticilerinin devlet adına hareket edebilmek için siyasi nüfuz peşinde koşmaları. bunlar siyasi yapıdan uzaklaştırıldıklarında "selden kütük kapma" kavgası da son bulacaktır.
insan yobaz camiadan yetişmiş olunca ne kadar kendine değiştirmeye ve geliştirmeye çalışırsan çalışsın olmuyor gerçekten.

illa ki bir yerden patlak veriyor.

tıpkı baboş gibi.
Oynayacağı yeri biliyor şimdilik dikkatli takılıyor.
caddelerde bulunan reklam panolarındaki , ali babacan'ın dua ederken verdiği poz her şeyi açıklıyor.
Yani bu ülkede ,''Siyasal islam''ın hiçbir zaman bitmeyeceğinin bariz bir örneği.
Ne desin? aslını mı inkar etsin?
Şaşırmanıza daha çok şaşırıyorum...
Daha önce izlenmiş filme denk gelmek gibidir.
Buna bir de demokrasiye ulaşmak için bu kadarına katlanmalı diyen sözüm ona aydın korosunu da ekliyorsun al sana 2010 lar Türkiyesi.

Alternatif beklerken lacivertin elli tonuna maruz kalan Türk milleti içeren konudur aynı zamanda.
zaten soru ali babacan'ın bunu demesinde değil. sorun ali babacan'ı laik kesimin yanında görenlerde.
Yeni babacanlar nasıl yatisecek? Benzerlerini üreten bir tesisin kapatılmasını neden istesin ki?
Siz ne tip muhalifsiniz.tarikatler yasal olarak kapalı.
Neymiş resmen yokmuş.
Ta 1924 yılından beri.
Tarikatlere karşı olmak ayrı.
Kapatılsın demek ayrı olaydır.
Atatürk ismet paşa yok edememiş bu saçma sapan yerleri.
Ortada dini değil artık sosyolojik bir gerçek var.
Bunu doğru anlarsak o zaman mücadele edebilirsin.
Tarikatler yasakla kapanmaz güçlenir.
Neymiş güçlenirmiş.
Anladınız mı lan sikim akıllılar.
Anlamazsınız anlamadığımız akla bilme sosyolojiye psikolojiye uygun davranmadığızdan
Akp her seçim sizi sandıkta evire çevire siker atar.
Sonuç boş yapıp kafa sikmeye devam edersiniz.
Muhalefete muhalefet eden kim varsa akplidir.
Memnunsanız ego tatmin etmeye aynen devam.ben değilim sizin salaklığınızdan da bezdim.
Siyasal islamcı olduğunun apaçık delilidir.
iyi demiş, fakat aynı bokun laciverti ve sağlam bir atatürk düşmanıdır, ben bilmem komşular söylüyor ayyh...
Ne kadar modern görünseler de o kafa arap seviciliğe teslim olmuş vaziyette.
ılımlı bir siyasal islamcı söylemi. akp de ilk yıllarında ali babacan kafasındaydı sonra ne olduğunu gördük zaten.
herkes anlamak istediğini anlıyor. Adam diyor ki; gençler istemediği kişilerin yurtlarında barınmak zorunda bırakılmasın, bunun çözümü de külliyen kapatmak filan değil, diyor.

Bu ülkede herkes mi borderline ? ya siyah ya beyaz, hiç gri yok.
Önce suriye politikası sonra bu açıklama şahsımı Hayal kırıklığına uğratmıştır. Dini siyasete alet edenlerle aynı safta yer alamam. Üzgünüm artık bizimle diğilsin babacan.
sol cenahtan söylendiyse yerinde açıklamadır kardeşim biz dededen cehapeliyiz. babacan söylediyse linç ederiz ama.
Fetöcü her daim fetöcüdür. Yobazların alayı, bila istisna fetöcüdür. Bunlar birbirlerine kurşun sıkarken bile fetöcüdür.
tarikatlar ve aşiretler ülkesi olan türkiye'nin geleceğini yine bu tarikatlar ve aşiretler belirlediği için; bir nevi tarikatlarin oyunu alma yöntemi gibi geldi. ileride aşiretlere de yanaşarak, oy oranını arttırmaya gidebilir.

Bunu birçok siyasi parti zaten yapmıştır. Hatta gazetelerde boy boy poz vererek gösteri haline getirilmiştir.

Özgürlük arayışı içinde olan halka yazıktır.
Ali babacanın şahsını tanımam partisine de asla oy vermeyi düşünmüyorum fakat söylediği sözün aynısını ismail saymaz da söyledi ismail saymaz söylediği dönem itiraz edip laf söyleyen oldu mu tabiki de hayır sıkıntı şurda sözü kim söylediyse insanlar ona göre pozisyon alıp fikir üretiyor yani söylenen söze değil söyleyene göre hareket ediliyor bu ise çözüm değil kutuplaşma ve zıtlaşma getiriyor.

Edit:Arkadaşlar az önce twitterda denk geldim tarikatlar kapatılmasın diye fatih portakalın da tweeti var.
tarikatlar kapatılmasın dememiş ki. orayı kapatak burayı kapatak diyen sözde özgürlükçülere laf sokmuş sadece. kapatmadan başka bir bok bildiğiniz yok demiş. kapatalım kapatmasına ama sonra ne olacak demiş. pandemi sürecinde bile bu zihniyeti gördük. salgın var her yeri kapatalım. kapatmayla bir şey değişmez arkadaşlar, zihniyet değişmelidir.

ulan tarikatlar zaten kapatılabilen şeyler değil ki. resmi kuruluşlar değil bunlar, neyi kapatıyorsun? o zaman ben de şöyle bir öneride bulunayım, pkk kapatılsın.

tarikat yurtlarına gelirsek, bence de kapatılsın ama çözüm bu değil. bunu da bilelim.
Olsun gardaşlar, muhalif ya sen ona bak AKP düşmanı ya... Oylar babacan.
Alayınızı kapatmak gerek. Yettiniz artık!