1. 1.
  Ali Babacan, Uygun iklim olması durumunda anayasanın ilk 4 maddesinin de tartışılabileceğini söyledi.
  1 ... misagi
 2. 2.
  (bkz: oldu başka bir emriniz var mı efendim)
  3 -2 ... liseli ama gururlu
 3. 3.
  O kadar da değil.
  ... ahmet beyin ceketi
 4. 4.
  (bkz: bu ne cüret)
  1 ... sezer alvuroglu
 5. 5.
  https://video.uludagsozluk.com/v/ali-babacan-anayasanın-ilk-4-maddesini-tartışırız-183723/


  Liberal refleksle verilmiş popülist olmayan bir cevap. Ne diyor liberalizm "Her şey tartışılabilir" ama bizim toplumun "kutsalları" olduğu için rahatsız olur bundan. Ali bey'e tavsiyem bu tip saçma sorularda tamamiyle popülist cevaplar vermesi yönünde. Mesela "bu 4 madde cumhuriyetin garantisidir. Tartışılması teklif dahi edilemez. Atatürk'e ve cumhuriyet'e dil uzatanların dilini keseceğiz."

  Sonra gelsin "oo ne koydu qnq, Kudurttu kudurttu of"

  Edit: adam 10 kez gündemimizde yok demiş. Öküz altında buzağı arıyorsunuz cidden.
  3 -5 ... ciklet kizilok
 6. 6.
  tamam da böyle bir konuya yol vermenin anlamı ne ki? yani tartışılmaz demek neden bu kadar zor olabilir? gündemimizde yok demiş günü gelince tartışılabilir, konuşulabilir demiş. yapması gereken şey yok kardeşim öyle iş olmaz diyip geçmekken (bence) bu kadar kıvranması değişik ve çok enteresan geliyor yani insana.

  Madde 1: Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

  Madde 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

  Madde 3: Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçe'dir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “istiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.

  Madde 4: Anayasanın 1’inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

  bunların nesi ilerde uygun zemin olursa tartışılacak yani amk? soruda hdp falan işin içine girince sanki biraz oraya da oynayayım biraz da buraya oynayayım derken konu elinde kalmış gibi geldi bana.
  2 ... sartli tahliye oldum
 7. 5.
  Yavaş tartışsın da saçı bozulmasın bu fetöcünün.
  1 -2 ... rumeli71
 8. 6.
  cumhuriyeti kuran partinin mirasçısı, ana muhalefet partisi lideri kılıçlar'ın tokat gibi çaktığı cevaptan sonra şeriatçıların hilafetçilerin hevesi kursaklarında kaldı.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2128122/+
  ... ben de yazdim
 9. 7.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2128134/+
  1 ... cumshot on the face
 10. 8.
  erdoğan kitlesine alternatif olmak istediğinden şaşılmaması gereken bir açıklamadır.
  1 ... keyfiminkahyasiyim