bugün

Şaşırtmamıştır.
https://haber.sol.org.tr/...masina-karsi-cikti-323130

Deva zaten akp fetullah'ın çizgisinden saptığı için kurulmuş bir partidir.
Zamanında fetoyu sevenden beklenen cevap.
Türkiye'ye Opus dei masonlar ya da benzeri tarikatlar gelse kapanması için kendini yırtacak kişilerden komik sözler.

Mesele tarikat düşmanlığı olmuyor böylelerinin.

Senin tarikatın benim tarikatım mantığı işliyor.

Bak mübarek bizim tarikatta sadece sohbet var kime zararımız olmuş.

Aga ihale aldınız geçen!!!

Sadece sohbet kardeşim.

Aga geçen biri intihar etmiş sizin yurtta.

Sadece sohbet...

Aga sizin tarikat...

Sadece sohbeeeet!!!!
Alayınızı kapatmak gerek. Yettiniz artık!
Olsun gardaşlar, muhalif ya sen ona bak AKP düşmanı ya... Oylar babacan.
tarikatlar kapatılmasın dememiş ki. orayı kapatak burayı kapatak diyen sözde özgürlükçülere laf sokmuş sadece. kapatmadan başka bir bok bildiğiniz yok demiş. kapatalım kapatmasına ama sonra ne olacak demiş. pandemi sürecinde bile bu zihniyeti gördük. salgın var her yeri kapatalım. kapatmayla bir şey değişmez arkadaşlar, zihniyet değişmelidir.

ulan tarikatlar zaten kapatılabilen şeyler değil ki. resmi kuruluşlar değil bunlar, neyi kapatıyorsun? o zaman ben de şöyle bir öneride bulunayım, pkk kapatılsın.

tarikat yurtlarına gelirsek, bence de kapatılsın ama çözüm bu değil. bunu da bilelim.
insan yobaz camiadan yetişmiş olunca ne kadar kendine değiştirmeye ve geliştirmeye çalışırsan çalışsın olmuyor gerçekten.

illa ki bir yerden patlak veriyor.

tıpkı baboş gibi.
Haklı olduğu söylemdir. Cevap tarikatları kapatmak değildir. Çünkü bastırılan bu gruplar kutsal davamızı engelliyorlar diyerekten daha da motive olup daha sağlam kalkacaktır.
Ali babacanın şahsını tanımam partisine de asla oy vermeyi düşünmüyorum fakat söylediği sözün aynısını ismail saymaz da söyledi ismail saymaz söylediği dönem itiraz edip laf söyleyen oldu mu tabiki de hayır sıkıntı şurda sözü kim söylediyse insanlar ona göre pozisyon alıp fikir üretiyor yani söylenen söze değil söyleyene göre hareket ediliyor bu ise çözüm değil kutuplaşma ve zıtlaşma getiriyor.

Edit:Arkadaşlar az önce twitterda denk geldim tarikatlar kapatılmasın diye fatih portakalın da tweeti var.
tarikatlar ve aşiretler ülkesi olan türkiye'nin geleceğini yine bu tarikatlar ve aşiretler belirlediği için; bir nevi tarikatlarin oyunu alma yöntemi gibi geldi. ileride aşiretlere de yanaşarak, oy oranını arttırmaya gidebilir.

Bunu birçok siyasi parti zaten yapmıştır. Hatta gazetelerde boy boy poz vererek gösteri haline getirilmiştir.

Özgürlük arayışı içinde olan halka yazıktır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.