bugün

yüzdelik dilime vuracak olursak gazeteciler yüzde 3-4 falan demiş ama ben çok ümitli değilim alacağı oy akp tabanından alacağı oydur, daha fazlasını alarak, radikal islamcılardan yada ne bileyim sol muhafazakar kesimden oy alacağını düşünmüyorum. saadet partisi bile yüzde 1 oy bile alamazken bence ali babacan'ı çok da şey yapmamak lazım. benim tahminim maksimum yüzde 2 oy alacağıdır, siyasi sahnede uzun vadeli bir rolü de olmayacaktır.
Abdüllatif şener den daha fazla almaz.
1 oy alir oda kendi oyu. reisimiz karsisina cikan her partiyi devirip iktidarda kalmaya devam edecektir. bunlar bos ugraslar. devletin parasini bölmek icin calismalardir.
bahçeli'den daha çok alabilir.
Fetöcüler yüklenirse ibre biraz oynar.
babacanlar anket yaptırmış: % 18 alıyorlarmış.

doğru mu peki.
ula bunların geldikleri yer doğrumu ki bunlar doğru olsun.
al birini vur ötekine... palavra dökülsün yere.
iyi partiden daha çok alır..
aslı dururken taklidine kim bakacak ?

rte den farklı ne söylüyor ?
akp'den fazla oy alır.
ikinci senede cehape ittifakına katılır kendisi oy alamayacağı için.

(bkz: abdüllatif şener)
Ak partililer partisine ihanet eden adama oy vermez.
Chp ve iyi parti düşünsün. Fetoculardan aldığı oylar buna gider.
Taş çatlasa % 8.
max %5 diyorum. o da ilk seçimlerinde.
Ne kadar kıl koparsa kardır.
Buradaki kıl mecazi değildir.
işallah çok alır.

ne kadar çok alırsa o kadar iyi olur.
5-9 bandında.

Son seçimlerde mhpnin suni oy artışına sebebiyet veren muhafazakar seçmenden oy alacak.
Barajın Altında kalıcaktır burada önemli olan Akpden ne kadar oy kopardigidir eğer %5 bile alsa oo %5 Akp ve mhp nin %50 Altina gelmesi ve 2 sinin bile meclisde çoğunluğu alamadıkları anlamına gelicek...
cumhur ittifakina katildiktan sonra isterse yuzde binn alsin ne fark eder, ha kel hasan ha hasan kel ayni hesap.
Ak partiden oy alamaz . Dolayısıyla ciddi bir hezimet ile karşılaşacaktır .
Benim tahminim % 0,5 .
iyi partiyle birleşir 4-5 civarında kalır.
Partide kuracagi kadroya gore degisir.

Bekleyip, gorecegiz.
ülkenin özellikle ekonomik hal ve gidişi bu şekilde devam ederse konjektürel olarak ciddi bir oy alma potansiyeli olan parti.

Bugün yayınlanan 2023 hedeflerinde herşey yüzde 50 oranında geriye çekilmiş, biraz daha böyle giderse bir yüzde 50 daha küçültülmesi de olası. Damada karşı ciddi bir kamuoyu oluşmuş durumda ve süreci içinde Ak Parti çok kişiyi trenden attı öyle ya da böyle...

Tüm bunların bir karşılğı olacaktır.
Eğer kurulacak partide doğru kadrolara kurulursa ve iletişim dili üzerine sıkı bir çalışma yapılırsa %20 bandını rahatlıkla görür. MHP ve AKP seçmeninden oldukça fazla oy alır. Hatta tezimi bir adım dana ileriye görüreyim. Eğer Babacan doğru kardorlar ile ve doğru iletişim dili ile bir parti kurarsa, 2023 seçimleri AKP'nin göreceği son seçimler olabilir.
abdullah gül'ün katılımına bağlıdır.
% 10 yeterlidir. Ama bugün gömlek değiştirenler yarın baston olmasın. Bu kısır bir döngüdür.
güncel Önemli Başlıklar