1. 1.
  birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan şu günlerde ülkede hiç mi deli kalmadı dedirtir. gidip taa papaya suikast yapan vatandaşlarımız vardı bizim. ne oldu bunlara. nerde bu deliler. ülkenin ihtiyacı var bu arkadaşlara.
  4 ... cakoymben
 2. 2.
  ali ağca gibi bir delinin daha olmaması
  ... petitjoueur
 3. 3.
  hala varlar da kimse hak etmeyen birini kahraman yapmak istemiyor hala varda millet bir şeyi hak ediyorsa neden kurtarılsın.
  bir kere kurtarıldılar yine aynı hataya düştüler bir kere daha kula kulluk etmeyi seçtiler.
  inşaata çıkmış kendimi aşağa atacam diye yırtınan biri için hayatını neden mahfedesin.
  demek ki canı yanmadan anlamayacak o arkadaş . yine yokluk savaş görmeden kan dökmeden belki vatanının bir parçasının seçtiği adam tarafından birilerine teslim edilişine şahit olmadan akıllanmayacak.
  e şimdi akıllanmayan adamı sen kurtardın e dersini almadıysa yarın yine aynı hataya düşecek.
  bir de kahraman edecek müdahale edersen .
  yarın başka bir beden aynı zihniyetin yine kölesi olacak.
  yani önemli olan birilerinin seni onu bunu kurtarması değil. herkesin kendi zincirlerinden kurtulması buda kendi seçimleriyle çekecekleri görecekleri. acı ve zulümle gerçekleşir. örnek soma örnek reyhanlı örnek gezi. örnek yolsuzluk daha fazlasına ihtiyacı var milletin uyanmak için belki vatanının bir parçasından olmak belki komşusuyla savaşa girdirilip can vermek. daha göreceği var demek ki yeter dediği yerde biter. çok dayanıklı geniş bir milet olmuşuz vesselam.
  -1 ... ecemcix