1. 1.
  Kadın, din adına, gelenek adına ve Fatıma'ya benzemek adına perdenin arkasına itilerek hayattan soyutlanmıştır. Bu bahanelerin hepsine de kılıf uydurulmuştur. iffet adına, namus adına ve Kadın çocuklarının eğitiminden sorumludur. bahanelerine sığınılarak yapılmıştır bütün bunlar. Anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. Geri kalmış, yeteneksiz, bir tahtası eksik olan; okuma, eğitim, öğretim, tefekkür, kültür, medeniyet ve toplumsal terbiyeden yoksun olan bir kişi; nasıl olur da yarının nesillerini eğitmeye layık olabilir?
  ... young king
 2. 2.
  doğru söylemiştir ancak bir yandan da günümüz kapitalist ve kısmi muhafazakar modernitesinin kadına yüklediği ikili rolüde sorgulamak gerekir.

  Kadın şu an ifrat ve tefrit arasında sıkışmış parçalanmaktadır.

  Bir yanda kadını aileden tamamen koparan feminist modernite, diğer yanda kadını eve hapseden taassup ve kendisine ara çözüm olarak önerilen hem evini hem işini idare et diyen ve kadını potansiyel ürün tüketicisi olarak muhafaza etmek isteyen kapitalist ve muhafazakar modernite.

  Kanaatimce bir yandan kadını çalışma hayatının içine sokup diğer yandan ailenin yükünün büyük kısmını kadına yıkmayı empoze etmekte tercih edilebilir bir yöntem olmamalıdır.

  Sonuç olarak iyi ki kadın değilim.
  3 ... mavraci