bugün

ibrahim tatlısesin veliahtı ilan ettiği, delikanlılığın kitabını yazan şarkıcı.
şu sıralar çingeneliğin kitabını yazmaktadır.
basrollerini Ibrahim Tatlises,Yaman Okay ve Yaprak Özdemiroglu'nun oynadigi,yönetmenligini Seref Gören'in yaptigi 1982 yapimi,

"- maradona maradona kurban olam yaradana
- ne maradonasi olum berezilya,zico zico"

repligi ile aklimdan cikmayan Türk filmi.
hakkında , kürşat yılmaz ile çete kurma davası açılan şaibeli.
oyunculuğa pek sarmış prestij müzik ailesikişisi. *
delikanlılığın kitabını yazdıktan sonra bununla yetinmeyip makyaj yapıp dansöz kisvesine bürünen uzağından bile geçilmeyesi zat.
alısma eylemini * yapan tekil şahıslar.
ali uretimi yapan firma. iki kisilik personele sahiptir. aslinda ali yapmak cok kolay ve zevkli bir is gibi gorulmesine ragmen, cok isteyip yapamayanlar da mevcuttur.
1981 yılında şu haberi okuyarak yitirdiğimizi acı bir şekilde öğrendiğimiz, mahallemizin abisidir:

"17 Ocak 1981 - Tunus'tan Mersin limanına fosfat getirmekte olan Türk bandıralı 4200 gros tonluk "Deniz Sönmez" Şilebi Girit Adası açıklarında battı, 32 denizci kayboldu."
mehmet ali erbil'in ilk eşinden kızı sezin erbille nişanlanmıştır.
söylendiği gibi kıro olmayan aksine kıro tabir edilen tiplerin tam tersine birisi olan şarkıcı. hoş, dinlenesi şarkıları vardır. Fenerbahçeli, ettiği sözün arkasında duran,özü sözü bir insan.
cennet mahallesi adlı dizide oynayan, sakalı boyun bölgesinden başlayan türkücü.
ilahi album cikaran sarkicilarin en sonuncusu. birazda boyle para kazansin.
osman öztunç'un adamım albümünden bir eseri.

istasyon caddesinde kan var,
istasyon caddesinde ölüm.
Bir türkü daha susturuldu ey babam,
Zebaniler ölüm getirdi.

Vurdular Alişanı, vurdular,
Alişanı vurup seyre durdular.
Alişan benim dostum, o benim arkadaşım,
Ben ona gardaşım.

Birazdan ben de gidiyorum,
Söndürsün bu şehrin bütün ışıklarını.
Unutmayın beni hem söylediklerimi,
Artık vuranlar vurulmalı.

Vurdular Alişanı, vurdular,
Alişanı vurup seyre durdular.
Alişan bir gül dalı,Alişan bayrak alı,
Seni vuranlar vurulmalı.
grup çığ ın çığ türküleri albümünden güzel bir türkü.

Bir bahar vaktiydi Lelecan
Vurdular seni
Ölmeden kabire Alişan
Gömdüler seni

Canoy canoy canoy Alişan
Dağlar aslanı
Türkülerde ağıtlarda
Söylenir şanı
Canoy canoy canoy Alişan
Dağlar aslanı
Bebelerden bebelere
Dillenir şanı

Kınalı bebeler alişen
Gelin oldular
Zemheri ayında Lelecan
Süte durdular
Seherin bir vakti Lelecan
Adın sordular
Doğan bebelere Alişan
ismin koydular
"k" harfiyle problemi olan şarkıcıdır.
misal: o ahk le yar yar, geceler kkara sevdan...
"bir kadına namussuzluk ve şerefsizlik yapmadığı sürece el kaldırılmaz, namussuzluk ve şerefsizlik yaparsa da direk vurulur zaten" demiş şahıs.
sacmalama isimli kitapta yaziyordu, onun yalancisiyim..
asıl adı SERKAN BURAK TEKTAŞ'tır, bingöllüdür.
yeni albümünde kankisi demet akalın'ın fikirlerini alan şarkıcı.

dünden itibaren gözümde on level yükselen şarkıcı. bir şansızlık eseri esra ceyhan izledim ve o müthiş cümleleri ile kalbimi kazandı. yanlış anlamayın yani gözümde prestiji yükseldi olmayan bir prestijdi önceleri. neyse gelelim sadete. alişan bey macar kızları türk kızlarının eline su dökemez dedi. ve bir gerçeği vurguladı. sağ olsun. bunu görmesi ve dillendirmesi takdir edici. teşekkürler izzet özcan alişan.

(bkz: yabanci sevgili/#3588214)
2 yaşında türkü okumaya başlamış büyük türk büyüğü.
zamanında "aynalı tahir" adlı dizide delikanlılık yapmaya çalışmıştır, şimdi ise gevşek bir çingene rolünde olması tam bir tezattır doğrusu.
kadın döver misiniz sorusuna,kadına el kaldırmam direkt ayakla girerim yanıtını veren espritüel şahsiyet.
dans öğrenirken taytlı zencileri görünce dansı bırakan kişi. Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre düzgün bir insanmış.
vasat bir sese ve yapmacık hareketlere sahip, iyi biri olup olmadığı beni ilgilendirmeyen, asıl şaşırdığım özelliği ise normal sıradan vasat birisi olup, insanı şaşırtacak bir ses yeteneği olmayıp da yine de bok gibi paralar kazanabilmesidir. ama yok lan şaşırmıyorum kimler para kazanıyo o mu kazanamayacak?
zamanında ''var yaaa '' diyerek hatta r harfine kendindeki tüm harflere olan hıncını kullanarak sözylediği şarkısıyla kıllı ve göbekli abilerimizin baş tacı olmuş delikanlı kitabını yazmış şahıstır.