bugün

1.6 jtdm 2013 modelini 1 aydır kullanıyorum. volvo ile takas yaptım. arac genel olarak güzel özellikle dynamic modu muazzam. 105 hp eski aracım olan 2012 bmw 320d'ye göre düşük kalsada cekis olarak üzmüyor sebebi ise öncelikle tork ve bağımsız süspansiyonlu olusu. yakıt olarak s.ici 6.5- 7.2 arası su anda. bir defa da kocaeli'nden geldim yani uzun yol yakıtı ise 4-5 litre arası.
-volvo ve bmw'ye sert fakat buda yol tutus olarak geri dönüyor.
-parca kalitesi daha ihtiyacım olmadı fakat nispeten ucuz.
-görüntüsüne bayıldım. cam tavanlı oldugu icin ici ferah.
-hızlanması ve durusu tam bir c segment.
-donanım olarak dolu ki fiyat performans aracı.
-golf kadar kaliteli değil. ama 2013 model olmasına ragmen sessiz. fakat sert plastikler mevcut.
-sürüs keyfi abartmıyorum kesinlikle var. ozellikle dynamic modda.
-aydınlatması ve ic ambiyansı güzel.
-ses sistemi ortalama, eger bose ses sistemi yoksa kötünün iyisi ama üzmüyor.
-daha sonra tekrar güncellerim. merak edenleriniz olursa sorabilirsiniz.
1.6 jtd, tct, sprint donanımlı 2020 modelini kullanıyorum. aracım 30 bin km'de. kronik sorunlu araba yoktur, bakımsız araç vardır. alfa bazı konularda daha hassas olabilir katılıyorum ama ben şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. tasarımı, sportif sürüşü ve yol tutuşu için tercih etmiştim. konfor konusunda eksikliklerini bilerek aldım fakat ne beklediğimi bildiğim için hiç pişman olmadım. daha önce ruhsuz alman araçlarından birini kullanıyordum, bu çok farklı.
satmak istesem beni uğraştırır ama neyse ki satıcı değil sevici ve biniciyim.
Farklı olmak için alınıp götte patlayan araba türlerinden.

Tok satıcıysan al ömürlük bin.
Kurumsallaşmaya çalışan torbacı arabası.
fazla yakıyor, yedek parçası çok pahalı, servis desteği az.

bu nedenle 2. eli çok zor alıcı bulur.

ama özünde güzel araç.
Türkiye'de bir türlü kıymeti bilinmeyen araba. Karizması yeter
tarihinin dokusunu kaybetmemiş, tasarım harikası bir araç.
Almamak için güzel örnek.
alınca sadece araba almış olmayacağınız alet. bunu alan direk nüfusuna kaydetmiş oluyor. evladınız oluyor. evde kalmış kız kurusu gibi yapışıp kalıyor size.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

tasarım, güzellik göreceli bir şey.
ancak bir dönem alfa romeo'sunun üzerine tanımam. bir başka örneği için; (bkz: alfa romeo 159)

şu araba, golf'ün muadili işte..
ve hatta sanırım daha uygun fiyatla.. nasip olursa bir gün, bir delilik edip seni alacağım güzelim. *
bence bu arabayı alacağına bi adam fr paket leon alsın.
Gereksiz pahalı, a3 alınacak paraya kimse cülyetta almaz, üstelik piyasası yokken ve parçası pahalıylen.
ikinci sevgilim.
bir de gulia var..

ona da bir bakın isterseniz..

bu alfaları ben de sebepsiz yere sevmekteyim ayrıca..
Kardeş yanlış gelmişsin sahibinden bir alt kat.
ismi çok güzel, sirf ismi için alinir.
Astramı satıp bunu aldıracaksınız ulan bana! Kendisi hayalimdir ancak hiç test etme şansı bulamadım ve ne yalan söyleyeyim şimdiye kadar hep çekinerek baktım(servis ağı, parça sıkıntısı vs.). Ama bu aralar içim içimi yiyor "bir çılgınlık yap" diye!
ben arabada detay seviyorum diyorsanız sizin için biçilmiş kaftan. sade görünüşü sizi aldatmasın. almak isteyenin de elini çabuk tutup bir an önce alması lazım. bir sürü vergi yetmezmiş gibi ötv zamminin yakın olma söylentileri var. bu araba da etkilenecek. otv zammindan once gidip gormek dogru olur.
Aşık olduğum ve gün geldiği zaman sahip olacağım arabadır.
2015 jtd için konuşuyorum. agresif sürüşte 24 kuruş gibi değerlere şaşırmıyorum artık. ama efendi olursanız 19 kuruş'a kadar iniyor. virajlarda aynı performansı alabileceğiniz bu fiyata başka bir araba da yok. inanılmaz bir yol tutuşu var. hızlanması da 320 tork değeri ile harika fakat son hız denince fazla bir beklentiniz olmasın ben 215km/s'den yukarısını göremedim ne yaptıysam. tüm bunları geçersek şöyle özetleyeceğim bu arabayı; gerçekten ruhunu hissetmeyecekseniz almayın çünkü denildiği gibi rüyaların yapıldığı maddeden yapılmış.
2016 yılı fiyat listesine baktığımda en kibar ifadesiyle oha oldum çünkü bu aracın en bazı için 95k ₺ fiyat biçmişler. alfa sen şaka mısın?
Seviyorum arabamı, gezmek isteyen varsa gezdirebilirim .hemide beyaz.

Edit: saplamalar yazmasın.
Oldukça güzel bir hatlara sahip olan araba. Arka stop grubu desen zaten başta adamı kendisine çeken o lambaların yanış şekli ve verdiği elektrik.. Anlayamazsınız. Volvo v40'tan sonra almak istediğim bir diğer araç. Param olsa da alsam...
O paraya v40 alin tepe tepe kullanin arabasidir.
valla kullanıcılarından yorum almak istediğim araba.