bugün

alfa romeo'nun 50'li yılların efsane modelini yeniden dirilten arabası. aracın tanıtımı 2010 cenevre otomobil fuarında yapıldı. 4.35 metre uzunluğa, 1.80 metre genişliğe, 1.46 metre yüksekliğe ve 2.63 metrelik aks mesafesine sahip olan otomobil 350 litre hacimli bir bagaj sunuyor. mito modelinin biraz daha irisi gibi durmakta. arka kapı kolları gizlenmiş yine. iç mekan kalitesi yerini aldığı 147 modeline oranla çok daha iyi, panoramik cam tavan ise cuk oturmuş. tamamı turbo beslemeye sahip olan motorlardan benzinli olanları 1.4 litre hacimli. 120 ve 170 beygir üretebiliyorlar. 1.6 litre hacimli turbo diesel motor 105 beygir, 2 litre hacimli turbo diesel 170 beygir güç üretebiliyor. otomobilin en sportif versiyonu olan quadrifoglio verde'de turbo beslemeye sahip 1.75 litre hacimli benzinli motor güçü ise 235 beygir.
spor ve estetiğin birarada sadece alfa romeo'da olduğunun ispatıdır.
1.4 litre motordan 170 beygir üreten; türkiye'deki vergiler düşünülünce araba almak isteyenler için en mantıklı seçimlerden biri olandır.

benzer güç veren motorların takılı oldukları otomobillerin neredeyse tamamı 1.8 litre.

giulietta'nın yıllık vergisi: 648 tl.
1.8 litre'lik arabaların vergisi: 1140 tl.

boşu boşuna devlete domalmaya gerek yok. hele ki devleti yolsuzluklarıyla meşhur peşkeşçiler yönetiyorlarken.

eklememizi de yapalım: 1.4 litre 170 beygirlik motor takılı olanların fiyatı da oldukça uygun. 25.750 avro + 1054 tl.
muazzam bir reklam filmi vardır. tek kusuru uma thurman denen çirkin.
1,4 litre turbo beslenmesi varsa az yakan arabadır

az kilo + az cc + turbo beslenme = az yakıt.
"ben rüyaların yapıldığı maddeden yapılmayın" diyor reklamında. hak ediyor.
astra j ile benzer hatlara sahip çok güzel arabadır.
içinde yatılasıdır.
1.75 litre 235 beygirlik versiyonu olan otomobildir.**
sokaklarda görmek mümkündür. ancak çok da tutulduğu söylenemez.
reklamının çok asil olduğunu düşündüğüm araba markası. asil reklam mı olur lan demeyin. başka hangi araba reklamında shakespeare ustadan bir nida duyduk?
reklamı inanılmaz etkileyici olan şaheser. alfa romeo'nun zaten ağır hastasıydım, şimdi daha da katmerlendi manyaklığım. nerede bu arabadan görsem, görmemişler gibi salya akıtarak bağırıyorum, herkes dönüp bana bakıyor, sevgilim de fırça atıyor. *
italyanların tasarım konusunda dünyanın en iyisi olduğunun kanıtlarından biri. öyle ki ilk gördüğümde titreyerek boşaldım.
youtube'da reklamını gördükten sonraki ilk 3 dakika ekrana boş boş bakmama sebep olan araba. zaten alfa romeo'yu severdim, ama giulietta daha da bir sevdirdi.
hayalimdeki erişilmez varlık. Görünce Pavlov'un köpekleri gibi ağzım sulanıyor, tutamıyorum kendimi, tecavüz edesim geliyor.

(bkz: cazibe hanımın gündüz düşleri)
peugeot 207 rc ile aynı beygire sahip olmasına rağmen onu geçemeyen araç. Ayrıca 207 rc bu makinenin yarı fiyatıdır.
birde kırmızısı olursa tadından yenmez.
(bkz: bu araba çok seksi)
rüyalarımı süsleyen otomobil.ayrıca son reklamı çok acayip olmuş.
reklam kampanyasının çok başarılı bulunduğu otomobil..
bence dış tasarımı (hele ön tasarımı) abartılan, iç tasarımı ise felaket otomobildir.
isminde bile ironi taşıyan arabadır.
insannın kırk yıllık sevgilisi golf u aldatmasına sebep olacak biricik sevgili. *
Bu aracın iç tasarımına laf edenleri görünce, şu araç sizden daha çok insan diyesim geliyor.
euro ncap deneylerine göre benzer sınıftan, sağlamlığı ile ünlü alman arabası volkswagen scirocco'dan daha güvenli bir araçtır. ikisi de beş yıldızdır ama yetişkinler için durum budur.

ekleme: arkadaşım eksilemeden önce git bir bak. bu ne a.q. yaaa! sikeyim senin vereceğim oyu!
çok şık araba. ama duyumlarıma göre işçiliği zayıfmış. ayrıca zevk için alınacak araba. işin içine mantık , ikinci el vs girince biraz dezavantajlı oluyor.
klasik bir alfa romeo arabası. dışı italyan tasarımı lakin içi sikko. ikinci el konusunda da dezavantajlı ne yazık ki.
şöyle bir reklamı daha olan güzel şey.

http://www.youtube.com/watch?v=RGSZICb_rnU