1. 1.
  rus stratejist.dugin e göre bir mekan felsefesi olarak jeopolitik;modernitenin tarihselciliğine karşı postmodern çağın geliştirdiği en önemli enstrümanlardan biridir.ona göre avrasyacı jeopolitiğin diriltilmesiyle rusya nın imparatorluk iddiasını sürdürebilmesi ve imparatorluk günlerine geri dönmesi gereklidir.
  1 ... africa
 2. 2.
  vladimir putin' in özel strateji danışmanlığını yürüten rus filozof ve politika analisti.
  ... legend of the stranger
 3. 3.
  Türkiye'deki amerikancıların çaresizliğine merhem olacak adam. çünkü yenilmişlik duygusu ile amerikan ipine sarılan insanlara denge politikası öneriyor. abd'nin kucağına oturmayın rusya'nın da kucağı var diyor.
  ... karl marx and spencer
 4. 4.
  Avrasyacılığı, 1917 Rus Sosyalist devriminden sonraki göçmenler dalgasının ideolojik, siyasal ve toplumsal yansıması olarak tanımlamış, modern Avrasyacılık ideolojisinin fikir babası olan akademisyen.
  ... xritch
 5. 5.
  kurduğu avrasyacılık ideolojisi ile hedeflediğinin ne olduğunu Rus Jeopolitiği Avrasyacı Yaklaşım adlı kitapta açıklamış , Ergenekon'un Avrasyacı kanadının peygamber ilan ettiği Rus emperyalisti. Perinçek'in kankası.

  Dugin’e göre, Ruslar dünyaya medeniyet götürmekle görevlendirilmiş kutsal bir millettir. Ortodoksluk da bu medeniyetin dinidir. Rusya tüm dünyaya hükmetmeyi hedeflemeli, bunun için de öncelikle ABD’ye karşı bir cephe kurmalıdır. Bu cephe içinde iran, Almanya, Japonya yer almalıdır. Çin ve Türkiye Rusya’nın tarihsel düşmanlarıdır ve Rus yayılmacılığının önünde engel oldukları için parçalanmalıdır.

  Türkiye laik devlet yapısıyla da Orta Asya’daki Türk Cumhuriyetlerinde milli uyanışa neden olma potansiyelini taşımaktadır. Bu nedenle de Rusya için tehdittir. Orta Asya’da şeriatçı iran önderliğinde bir islam birliği kurularak, buralarda Türkiye’nin etkisi kırılmalı ve milli uyanış engellenmelidir. Türkiye etnik parçalara ayrılmalı, özellikle (Dugin’in deyimiyle) “ayrılıkçı Kürt hareket” desteklenmeli, Azerbaycan da iran, Rusya ve Ermenistan arasında paylaşılmalıdır.

  işte ulusalcı avrasyacı aydınların peygamberi Dugin'in görüşleri. Bunların Anti-Amerikancılıkları aslında rus emperyalizmine domalma isteklerindendir , bağımsızlık tutkularından değildir. işte bu yüzden Atatürk'çü olamazlar.

  Mesela Türk Metal-iş sendikası başkanı Mustafa Özbek adlı ergenekondan tutuklanmış ve sendikacılıkla malı çok fena götürmüş arkadaşın şu https://video.uludagsozluk.com/v/alexandr-dugin-40241/

  &feature=related konuşmasında 0:53'de ağzından çıkardığı baklaya bakın , önce Rusyayla Avrasya birliğini kurmamızı istiyor sonra diyor ki "Efenim Rusyayla olur mu ? Olur olur ? Biz içindeyiz , Rusya'dan gorkacak hiçbişey yoktur."

  Dünyada ajanların bu kadar kol gezdiği başka bir ülke var mıdır acaba çok merak ediyorum.
  1 ... daedalus
 6. 6.
  tanım rafet ballı'dan: Rusya Avrasya Hareketi Başkanı.. Rus Duması strateji danışmanı.. Putin'in Avrasya siyaseti üzerinde etkili bir stratejist..
  ------- alıntı ------
  Türkiye'yi Suriye sorununa ABD'nin dahil ettiğine eminim. Türkiye ABD'nin peşine takıldıkça, kendi ulusal çıkarlarına ters düşüyor ve bölgesel siyasette etkisini hızla kaybediyor. Türkiye ilk olarak iran'la, sonra da Rusya ile ilişkilerini koparmak üzere. Çünkü hükümetiniz Amerikan yanlısı ve Türk karşıtı, iran karşıtı, Rus ve Avrasya karşıtı bir politika izliyor. Erdoğan Türkiye'yi çökertecek ve parçalayacak bir politika izliyor. Türkiye'nin bugünkü sınırlarını korumak isteyenler Kemalist-ulusal düşünceye sahip olmalı. Oysa Erdoğan neo-Osmanlıcılığı denemeye çalışıyor. Bu siyaseti izlemesi için Erdoğan'a ABD baskı yapıyor.

  Türkiye tamamen NATO'nun, ABD'nin yönetimindedir. Türkiye, kendini parçalama yolunda ilerliyor. Bir sonraki adımda ya Türk ulusal kimliği parçalanacak ve Kürt ayaklanması olacak, ki ABD bunu destekliyor ya da Yunanistan ile çatışma çıkarılacak. Yunanistan'dan yeni döndüm.Orada Türkiye karşıtı düşüncelerin hızla geliştiğini gördüm.
  ------- alıntı ------
  http://www.ulusalkanal.co...i-sozler-makale,1309.html
  1 -1 ... the barz
 7. 7.
  TBMM 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, komisyona davet ettikleri Putin'in danışmanı Alexandr Dugin'in geleceğini bildirdiğini söyledi.
  ... recomax
 8. 8.
  rusya'nın jeopolitik uzmanı. Rusya'nın Zbigniew Brzezinski'si.
  Brzezinski gibi , devlet görevi olmasa bile dış politikayı yönlendiriyor.
  1 ... ekonovich