bugün

saygılı ve ahlaklı adam.
inanılmaz diye nitelediğim futbolcu. öyle bir futbolcu ki yıldız kavramının artık yok olmaya başladığı futbol gibi kollektif bir oyunu bireyselliği ile güzelleştirdiği yadsınamaz. sadece bu haftasonu değil daha önce de birçok derbide yutkunmamıza sebep olduğunu hatırlıyorum. zaten fenerbahçe ile performansı denk giden adamdır. o iyi oynadı mı fenerbahçe de iyi oynar sezon başındaki kötü futbol ve formsuz alex'i hatırlayın. bir de son haftalardaki 8 maçlık galibiyet serisini. alex'in zaten son maçlarda yaptıkları ortada. istikrarın çöldeki yağmur kadar nadir görüldüğü futbolumuzda 8'de 8'in altında en büyük bu oyuncunun payını görmek şaşırtıcı değil. benim en sevdiğim yönü ise diğer futbolcular gibi saha içinde sevimsiz hareketlerde bulunmaması. oynadığı oyuna reğmen diğer yabancı oyuncuların aksine egosu da yoktur.
oyun zekasına hayran olduğum fenerbahçeli futbolcu. oyun zekasının oldukça fazla olması oyun içinde yürüyerek adam geçmesine vesile olduğuna inanıyorum. zira son galatasaray maçında bütün maç yatmasına rağmen bir asist ve bir golle maçı yine domine etmeyi bilmiştir.
içimizden biri olmuş futbolcu.
http://kralspor.ensonhabe...im-okuyor-2011-03-23.html
(bkz: hagi)den farkı adam olmasıdır.
tartismasiz ulkemize gelmis en iyi yabanci oyuncu.yaklasik 200 macta 105 gol ve 140 asistle oynayan bu oyuncunun,halen bazi futbol ulemalari tarafindan iyi futbolcu degil elestirilerine acik acik gotumle guluyorum.kendisine yonelik mucadele etmiyor ve kosmuyor elestirilerine ornek olarak,ayhan akman-selcuk sahin-serkan balci-ibrahim uzulmaz gibi oyuncular deli gibi kosup mucadele ediyorda oyuna katkilari maksimum ne kadar diye soruyorum? kaldi ki lig tv'de mac sonu istatistiklerinde alex de souza'nin en cok mesafe katedenler listesinde ilk 7 oyuncu icinde bulunmasi,bu elestirileride bosa cikariyor.alex Fenerbahce'de oynadigi surece bu takim cift santrafor oynayamaz gorusude farkli bir komedi.o zaman 4-4-2 sistemini uygun gorup kendisini 2. santrafor olarak dusunebiliriz. suan dunya futbolunda skora etki eden oyuncular siralamasinda messi ve c.ronaldo'dan sonra alex de souza geliyor.kaldi ki kendi mevkisinde bu kadar etkili bir oyuncu daha yok.real madrid'e 65 milyon euro'ya gelen kaka mevkisinin en iyisi oldugu iddia edilirken, oynadigi 3 sezonda yaklasik 80 macta 11 gol 8 asistle beklentileri bosa cikarmistir ve kulubü suan 15 miyon euroya kendisine alici bekliyor.alex de souza'yi hagi ile kiyaslayarak,o galatasaray'a uefa kupasini kazandirdi soylemlerinide kabul etmek mumkun degildir.uefa kupasini alan kadroda hagi serbest oyuncu pozisyonunda basariliyken,ileri ucta hakan sukur-orta alanda emre-okan-suat ve defansta popescu gibi bir oyuncunun varligi ile kendini bulmustur.o kadroda alex-hagi degisikligi yapilsa sonuc dahada farkli olur ve galatasaray uefa sampiyonlugu ile yetinmez,1 numarali kupayida bu ulkeye getirirdi.suan 33 yasinda olan alex de souza ile,mevcut yonetimin 2 yillik sozlesmeye ragmen daha uzun yillar calismasini temenni ediyorum.
26 mart cumartesi akşamı saat 21:00'de yüzde yüz futbol programına konuk olacak efsane.
türk futboluna adını altın harflerle yazdırmış maestro. tek çekindiğim, aziz yıldırım' dan sonra herhangi bir başkan döneminde vakit kazanmak adı altında, daha teknik direktörlükte pişmeden fenerbahçe' nin başına getirilmesidir. umarım teknik direktörlük hayatı da futbolculuk hayatı gibi güzel geçer.
bir beyefendi, iyi bir aile babası, iyi bir arkadaş, olgun bir sporcu, sabırlı ve teknik bir futbolcudur.
selçuk şahin'le, josico'yla, cristian'la, maldonado'yla oynamış adam. hagi'nin ise çevresinde emre, okan, suat gibi adamlar vardı. geniş pencereden bakmak lazım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.