bugün

http://www.zaytung.com/fo...berdetay.asp?newsid=65090

sabah sabah dağıtmama neden olmuş kişidir.
türkiye'ye gelen en yetenekli 5-6 yabancıdan biriymiş.* son yıllarda gol yeteneğini geliştirmiş.* son yıllar dediği son 20 yıldan bahsedilmektedir herhalde. yahu bu adamı çekememek bu kadar komik durumlara mı düşürür insanları. adam 5-6 yabancıdan biri diyor hala. yetenek konusunda alex ve hagi'den başka ve bunların önüne geçebilecek bir oyuncu daha gelmiş mi türkiye'ye ? adam hala hagi ile birlikte türkiye'ye gelmiş en yetenekli futbolcu diyemiyor alex için. e bu zihniyetten zaten alex'in avrupa kupalarındaki büyük maçlarını hatırlamasını bekleyemezsin. ah aziz başka ah göndermeyecektin ki zico'yu şu alex'in karakterine yakışan bir kupa kaldırılacaktı avrupa'da o zaman bu adamlar bik bik ötmeyecekti.
orta sahada vermiş olduğu bir pas ile başlattığı atağın golle sonuçlanacağını hissedip, paslaşmalar boyunca rakip ceza alanına acele etmeden yürüye yürüye gidip golü de atan veya asistini yapan ilginç bir futbolcu.
stadta canlı izleyince daha rahat görülebiliyor. golü kokluyor. pozisyonu kokluyor.
her ne kadar devir bu tip futbolcuların devri değilse de, dünyada rastlanabilecek sayılı nitelikteki futbolculardan biridir.
seni seviyoruz alex.
yeni bir deplasmanda yine sahada olmayan futbolcu. haftaya saraçoğlunda hat-trick yapar yine comandante(!) olur.

(bkz: #10120086)

edit: hat-trick dedim ama bir tane attı. e olur o kadar.
görsel
"alex de souza" Alex'le sonsuza....
kendisinin yarım ingilizcesine de hayranım.

kamp.17 hafta yarin sivas mac.
Adam gibi futbolunu oynayan artistlik yapmayan fenerbahçenin gözde oyuncusu.
bu akşam yine gemisini kurtaran kaptan olmuştur, 40 yaşına da gelse şu adamı bu formayla izlemekten bıkmam arkadaş.
bu adam ne zaman harika işler yapsa, aklıma bizi bırakıp gideceği o kara gün geliyor ve sevincim kursağımda kalıyor. psikolojik olarak iyi değilim sanırım ama olsun bu adam gitmesin ben deli olmaya razıyım.

daşşaklarını yidiğim kaptanımız.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.