1. 1.
    Günümüzde de gördüğümüz gibi camiye girmemeye yeminli gibi davranan alevli insanların yaptığı iş. Neymiş cami cok sıcakmış. Lan klima var gel diyorum yok diyor cayır cayırım diyor. Evet kışın bile.
    1 -4 ... picleme
  2. 2.
    iddiaları şu yönde bugün ki camii dediğimiz ibadethane biçimindeki yapılar yezid ve muaviye zamanında oluşturulmuş mimari bir olaydır.

camiilere girmemeleri de bundan dolayıymış.

diğer duyduğum iddia ise hz. ali'nin camii'de şehit edilmesi.

her halükarda, kendi tercihleri evinde yada cem evinde beş vakit namazını kılanlar da var.

allah'la kendileri arasında. siz biz karışamayız.
    3 -1 ... modern zaman filozofu
  3. 3.
    alevli ney lan ?

şu ilkokullu yazarları buralara almayın dedik kaç kere

daha türkçe konuşmasını, okuyup yazmasını

bilmiyor ibişler.

not ; şintoistim, yalnış sallamayın.
    2 ... timur cengiz hulagu
  4. 4.
    Alevi okudum AMk, alevli yazıyormuş, lan o şeytandır alevliyse, tabii ki camiye gitmek istemez,
    Alevi olsa girer, niye girmesin ki? ibadet dışında bir nedenle girebilir, şeytan görmüş gibi kaçmazlar, böyle saçma şeylerle uğraşmayı bırakın artık AMk. Kaç yaşındasınız? 7-8?
    1 ... dalya rock yazar
  5. 5.
    vallahi alevi değilim ama bende camiden kaçıyorum.
    semtte ne kadar tiynetsiz var camide.

inanın daha geçenlerde eşi kansere hastası yanı sokakta oturduğumuz 5 vakitçi bir zat evinin bahçe koşusu kadının evine(daire) girmeye çalışırken düştü şeyini kırdı.(kolunu).

hırdavatçı var mal almaya çekiniyor insan. su tesisatçısını hiç sorma at hırsızı .
    eee şimdi kaçmayalım da sakata mı gelelim.

yani.
    2 -2 ... baris hemen simdi
  6. 6.
    Cok sıcak olmalarından mütevellit gelişen durum. Gençlik ateşi bir başka abi.
    -3 ... picleme
  7. 7.
    (bkz: yavan mizah anlayışı)
    -2 ... usualsuspects