bugün

sanki sunninin elinde çok içilir amk.

müslüman müslümandır. ayrım yapmayın lan!
görsel
ulan 2017 ye giricez, bilimde teknolojide ilerlememiz gerekirken daha da geri gidiyoruz. gerizekalılıkta son nokta.
görsel
görsel
abi yapmayın artık. bakın trollük yapmayın demiyorum ama bu konular üzerinden trollük yapmayın artık.

bak alevilikle dalga geç, sunnilikle dalga geç, olmadı eleştir ama şu nefret söylemlerini bırakalım artık!

abi geri ülkeyiz ve bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de birbirimize güven duygumuzun olmadığı gibi nefret beslememiz.

bu zamana kadar neredeyse tüm nesiller bu sıkıntıları yaşadı bundan sonraki nesillerimiz bu sikik muhabbetlerle uğraşmasın artık!

güzel miraslar bırakalım artık. kin, nefret ve kavga bırakmayalım.
Ben her gun icmek zorunda kaliyorum elimi mi kessem acaba?

2017ye girecegiz hala ayni teraneler.
böyle denmez tabi ama ben şahsen içmem.
bu da benim özgürlük alanım.
Diyen birinin ;

Ölüsüne bir tas suyu dökenin de avradını...
(#42676764)

bunlar böyle yazınca sanıyor ki başıma bir iş gelmez.

zaten herkes mal, bir akıllı sizsiniz donsuz şoparlar sizi...
Su hayattır, veren el sağolsun.
çok saçma ve ayıp bir düşünce.

onlar da insan yahu.
Yarın meydana elimde aleviyim yazılı pankartla çıkıp gelene geçene su dağıtırdım ama meşgulüm.
yine gelmiş delinin biri sacmaliyor. kimin değirmenine su taşıdığı belli olmayan yazar beyanı, sakın olunuz, provakasyonlara gelmeyiniz, gitsin kimin elinden ne içmek isterse içsin. Sana elimle su vermeyeyim. ayağımla tekme atayım ister misin?
(bkz: nefret söylemi)
herhangi bir dine veya mezhebine inanmanın verdiği yıkıcı ve ayrıştırıcı etkiler, yıllar sonra bile insanların herhangi bir tabusunun olması çok kötü bir durum.

sizce buna gerçek tanrı sebep olmuş olabilir mi ? tabi ki hayır.