1. 1.
  Atatürkçü görünümlü mezhepçilerin sık sık yaptığıdır. Kemalizm'i sanki sadece sünnî-islam'a karşı olmak gibi göstermeye çalışırlar ama halbuki atatürk'ün gözünde aleviliğin sünnilikten ve diğer dinlerden bir farkı yoktu. Bu da ispatı:
  alevilik ile kemalizm i özdeşleştirme çabası
  Görüldüğü gibi ulu önder sadece sünnilerin şeyhlerine değil aynı zamanda alevilerin seyitlerine ve dedelerine de karşıdır. Ulu önderimiz, seyitlerin ve dedelerin peşinden sürüklenenlerin uygar olamayacağını düşünmektedir.

  Atatürk'ün köken olarak da alevilikle hiçbir ilgisi yoktur. Bütün sülalesi sünnî olan bir adamdır ama kendisinin bir inancı yoktur. Zira ulu önder atatürk her türlü dogmanın karşısındaydı.
  5 -2 ... kemalist teorisyen
 2. 2.
  Ya bak anlamıyorsunuz. Biz aleviler olaraktan Osmanlıda binbir isyan yaptık yönetim Sünni diye. Atatürk bizi tanımıyordu bile Osmanlı dönemini kapatırken ama baktık ki adam bizim düşmanımız Osmanlıyı yıktı şaşırdık. Dersim isyanı yüzünden pek sevmiyoruz kendisini ve bunu belli ediyoruz 60'lı 70'lı yıllarda. Sonra alevi derneklerinde konferans veren büyük Alevi önderleri seküler Sünnileri kendi tarafınıza çekmek için Atatürkçüyüm diyerek Sünni islama tepki koyun dedi 40 yıl önce çünkü sosyalizm ayaklarımızı yemedi Türk halkı. E böyle oldu yane. Kıskanın hahaayt.
  -1 ... kureysan kirmizisi
 3. 3.
  Seyit rıza üzerinden atatürk ile alevileri arıştırma yıllarca sürmüştür. Fakat seyit rıza zazadır. zazalar bizim bildiğimiz manada kürt deildir. Seyit rıza Abbas Uşağı aşiretinden bir toprak ağasıdır. Toprak reformu çerçevesinde devlet ile anlaşmazlık sonucu asılmıştır. ne seyit rıza alevileri temsil eder, ne de bütün aleviler seyit rızayı sever. zaten seyit rızanın alevilikle bir derdi de yoktur. Bunu anlamak lazım. Atatürk ilk mecliste meclis başkan yardımcılığına Bektaşi tarikatı şeyhi Cemalettin Çelebi, öteki ikinci reis Konya milletvekili ve Mevlevi postnişi Abdülhalim (Çelebi) Efendi getirmişti. Ne atatürkün alevilerle derdi vardır ne de alevilerin atatürkle. Bütün cem evlerinde atatürk hacı bektaş ve hz alinin resimleri yanyana asılır. bu yıllardır böyledir.
  1 -1 ... vittorio87
 4. 4.
  Biz Türkleri hiç sevmediğimiz için Atatürk'e karşı Kurtuluş savaşında üç isyan yaptık iran'a bağlanalım diye ama onları Atatürk bastırınca sustuk apışıp kaldık. Atatürk'ü Hazreti Ali'nin dünyaya yeniden inmesi olarak görüyor olduk sonra biz çünkü Osmanlı Sünni diye yaptığımız isyanlarla bir yere varamadık ama o Osmanlı dönemini bitirdi. Atatürkçüyüz aynen Atatürkçüyüz diyerekten CHP'ye girişimizin onuncu yılında partiye Seyit Rıza hayranı Peygamber Soyundan Gelen Büyük Alevi Önderi Kılıçdar'ımızı koyduk sonra ve Atatürkçüleri tek tek ihraç ettik. Ne derseniz deyin bizim algılarımız bitmez bir kere taam mı? Bitseydi bu kadar güçlü olamazdık. CHP'li olaraktan Seyit Rıza'yı seven Özgür Özel'de bir tanedir. Hahaayt. Hadi çok akıllı Türkçüler CHP'ye oy verin de sizi sevmeyen bu adamları ne kadar sevdiğinizi gösterin.

  alevilik ile kemalizm i özdeşleştirme çabası
  -1 ... kureysan kirmizisi
 5. 5.
  bunu yapmayın,
  alevilerin, cellladına tapınma duyguları ile oynamayın.
  ... alyans takayim sana