1. 1.
  gün itibari ile vukuu bulmuş hadisedir. alevi vatandaşlarımızın yıllardır mücadelesini verdiği bir mesele yine akp döneminde halledilmiştir.

  Aleviliğin müfredata alındığını belirten hüseyin Çelik, yeniden düzenlenen din kültürü ve ahlak bilgisi kitaplarının, şubat ayı sonunda baskısının tamamlanacağını kaydetti.
  -3 ... palta
 2. 2.
  alevi bir milli egitim bakani doneminde gercekleserek bizi sasirtmamis hadise..
  ama tabi laik devletin koydugu din kulturu dersinden ne olur, oraya aleviligi koysan daha mi iyi olur gibi sorular var ki, cevaplari belli..
  1 -3 ... child
 3. 3.
  "Getirir okula "Din" gibi vicdani bir meseleyi ders olarak koyarsan,sonunda işte böyle karışıklık çıkar." dedirten,alevi,hristiyan,musevi,budist vb. gibi farklı din ve mezhebe hatta inanca sahip insanların böyle laik olmayan bir durumda demokratik haklarını kullanmalarını mecburi kılan hadise.ironik durum.
  2 ... pucca
 4. 4.
  hiç kimse hiç kimseye zorla din dersi veremez. din kişinin kendi seçim hakkıdır. ister müslüman olur ister hristiyan istersede bazılarının deyimiyle dinsiz kime ne? kim zorlaya bilirki sen şu dersi alacaksın sen bunu yapacaksın diye? demokratik bir ülkede kimsenin buna hakkı yoktur. zaten inanç insanın içindedir. ne sorla yerleştirilir nede zorla silinir. dinde zorlama olmadığı gibi tabiki din dersinde de zorlama olmamalıdır
  ... mohicanan
 5. 5.
  pozitif ayrımcılıktır.
  -2 ... ben hep 17 yasindayim
 6. 6.
  halâ yapılmamış, yapılsa bile sünni din adamlarının alevilik yorumlarını içerecek olan alevilik tanımının din kültürü kitaplarında yer alması.
  1 ... hyperion
 7. 7.
  meb müfredatında sünnilik vardı da ne oldu ki?
  1 -2 ... aldibas
 8. 8.
  (bkz: ateizmin meb mufredatina alinmasi)
  -1 ... karizmatiklider
 9. 9.
  alevilerin bile aleviliğin tanımını yapamadığı bir ortamda bu tanımı yapmayı sunnilere bırakmak , akp den de bu beklenirdi.

  (bkz: sıçtık bari sıvayalım)
  -1 ... prozaccum