1. 1.
    Tarafsız gözle görünen gerçektir.

Şöyle ki her 5 sünniden 1'i alevi düşmanı iken 4'ü alevileri kardeş olarak görür. Ama her 5 aleviden 4'ü sünnileri komple ışidci, yezid, pedofil vs. olarak görürken ancak 1'i sünnileri sever.

Mesela pek çok sünniden "benim çok iyi alevi arkadaşlarım oldu" sözünü duymuşsunuzdur. Peki herhangi bir aleviden "benim çok iyi sünni arkadaşlarım oldu" sözünü duydunuz mu?

Şimdi gelip madımak, çorum, maraş vb. Katliamları hatırlatacaklardır. Bu arkadaşlar meseleyi eksik görüyor. Mesela bu ülkede yahudiler hiç katliam yapmış mıdır? Burada yapmamış olabilirler ama filistinlilerin çocuklarını bile öldürdüklerini biliyoruz.

Keza aleviler sünniler kadar katliam yapmadıysa bu onların azınlık ve güçsüz durumda olmasından kaynaklanmaktadır. Yoksa aleviler de gücü ellerine geçirse farklı bir durum olmaz. Netekim şah ismail de aleviydi ve sırf kendi mezhebinden değil diye on binlerce insanı katletti.
    7 -6 ... kemalist teorisyen
  2. 2.
    Alevilik mezhep değil dava bu arada.

Alevilik hz Ali ve ailesine yapılan haksızlıklara sessiz kalanlara karşı bir öfke.

Ben mezhep olarak görmüyorum. ibadetleri de Şii ibadetlerine benzer. namaz kılan ya da örtünen bir çok akrabam da var. Aleviler dinsizdir diyenlerin şeyhleri biraz bol keseden sallar ve çirkin iftiralar atar.

Misal mum söndü iftirası. Ve daha bir çok iftira. Adamların Ali'yi savunması tüm Muaviye yalakalarının türlü iftiraya ve karalamaya maruz bırakmasına sebep oluyor.

Siyasi düşmanlığınızın kuyruk acısını lütfen aleviliğe sallayarak tatmin etmeye çalışmayın.
    1 -3 ... uzay muhtari
  3. 3.
    Yav he he.

Başlığı yanlış anladım özür dilerim sünnilerden daha ırkçılar evet.
    2 -2 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  4. 4.
    evlilik kültürü açısından senelerdir olan gelenekleri var aleviden başkasına kız vermemek gibi.
    ... mantiksalpozitivizm
  5. 5.
    (bkz: cok uzatiyo ya tamam deyin gecin)
    -1 ... hercool
  6. 6.
    Marslılar ülkemizde katliam yapmadılar ama kendi azinliklarina yaptılar
    Simdi burda azınlik ve gücsuzler onun icin yapamıyorlar.
    Simdi burds gelip mars maraş mars sivas demeyin büyük resmi görün
    Azinliktalar sürekli baskı gördükleri icin kenetlenmelerine bakmayin bu güvensizlikleri onlari mezhepci yamiyor sadece fasisttirler.

Ey güzel allahım ne desem laf değil.
    2 -1 ... baba10
  7. 7.
    Bağzı tarafsız gözle baktığını söyleyen yazarların zçmığı. Bak ben tarafsız gözle sana bakayım hımmm kemalist filan olmayan bir aktroll görüyorum ne saman alevilere sallayan bir başlık görsem içinde mutlaka sen varsın. Büyük ihtimalle tekfirci bir aktrollsün.
    1 -1 ... son of zapetra