bugün

iran da yaşayıp iranlı olup oruç tutmayan dünya kadar arkadaşım var hiçbirinin de öldüğünü görmedim hala yaşıyorlar. atıp tutmadan önce biraz araştırın.

aleviler de sessiz sedasız oruçlarını tutuyorlar memlekette hatta çoğunlukta olduğu ilçelerde tutmayan kimseyi de hırpalamıyorlar.
iran nin belli bölgelerinde o dediğin mollalar yaşar tahra'nın zengin tepelerinde ramazan'da alkollü partiler verilir çok gittim ben işim gereği iran'a öyle hayal ettiğin bir dünya yok orada.
ikincisi aleviler oruç tutuyor ama sizin gibi neden tutmuyorsun diye sorguya çekmiyor, yada tutmayanlara dayak atmaya kalkmıyor, siz işte bu yüzden hiç bir toplum ile uyum içinde yaşayamıyorsunuz ve gittiğiniz ülkelerde hep entegrasyon sorunu yaşıyorsunuz.
size göre herkez size uyacak sizin kültürünüze, inancınıza saygı gösterecek ama siz diğer insanların herşeyine karışacaksınız, yok öyle bir dünya...
Bu mezhepçi münafık sürüsüne yaranmaya çalışan bir alevi grubu olduğunu sanmıyorum. Zira bu münafık itlere yaranmaya çalışıyor olsalardı sessizce değil borazanla ibadet yapar sonra da bunları sikerleri.

Mezhepçi münafık itleri sikersen onlara yaranabilirsin. Aksi takdirde tepene çıkarlar.