bugün

Okumuş aydın sürekli katledilmesine rağmen hala humanist değerlere sahip olmaları.

cidden bu kadar nefrete değil yaşamak hala insan kalabilmek başarıdır doğrusu.
sırf mezhebi farklı diye insanları bir yerde kıstırıp yakmazlar.
normal bir insanın sahip olduğu özelliklerden biraz eksik biraz fazladır.

gereksiz olduğunu bildiğim halde birkaç şey yazayım da "aaa bak sazanı ne güzel de trolledik" deyip orgazm olsun bazı dalyaraklar.

oğlum biz hala alevi olduğumuzu söylerken böyle bir çekiniyoruz, söyledikten sonra da "ulan acaba söylemese miydim yahu" diye kendimizi yiyoruz. siz hala saçma sapan şeyler yüzünden saldırıyorsunuz.

evet aleviler hümanisttir. yakıp yıkana lanet eder ama asla eyleme dökmez. eğer bu lanetlemeler eyleme dönüşseydi, bu ülkenin uğraştığı tek terör örgütü pkk olmazdı emin ol.

şimdi sikik düşüncelerinizi götünüze sokup uzaklaşabilirsiniz zira o sikik düşüncelerinizi sikine takan bir tane bile alevi yok.

eksileri alayım.
annem alevi, babam sünni. bu yüzden iki tarafı da iyi tanıyorum.

aleviler istisnalar kaideyi bozmamak koşuluyla hoşgörülü, yeniliğe açık, sanata düşkün, kadın- erkek ayrımı yapmayan, kadın ve erkek denince akıllarına sevişme ihtimali bulunan iki cins gelmeyen, nice baskıya, tahriğe rağmen bu ülkeyi seven insanlar.

bu yüzden ben kendimi inanmayan biri olmama rağmen bu insanlara daha yakın hissettim. aleviler candır.
kendimizi övmeye çalışmıyoruz , bilgi sahibi olmadan bi çok fikir ürettikleri için kendimizi anlatmamıza övmek diyemezsiniz ve bunu böyle başlıklar açarak siz yapıyorsunuz .
sünniler şöyle böyle diye ben başlık açıyor muyum ?

(#31925371) evet muhteşem insanlarız.
unutmayın bu ülke de bir çok katliama biz maruz kaldık ve bunları sorgulamak yerine alevilerin kendisini övmesini sorgulamak ? ulan sen kendinden değil diye öldürdüğün insanlara böyle bi şey söyleyemezsin,hakkın yok buna.
Biriyle sohbet edeceklerinde samimiyet düzeyini ‘bizden’ ya da ‘bizden değil’ olarak ayırıyorlarmış. Şaşkınım çünkü hiç bir Alevi’de böyle bir yaklaşıma rastlamadım ama bilginin kaynağı son derece güvenilir olduğu için reddedemiyorum. O kaynak söylemeseydi %100 reddedebilirdim.

Bir de kadın, çocuk ve birey anlayışlarını çok seviyorum.
Güzel saz çalıyorlar.
Atatürkçü olmaları.
insan olmaları.
büyük çoğunluğu okumayan, sorgulamayan, solcu olduğu için ya da chp'ye oy verdiği için kendini aydın zanneden, soydan gelen bir şeyle iftihar eden, "bizden" ya da "bizden değil" zihniyetine sahip çomar kimselerdir.

aynı sünnilerin büyük çoğunluğu gibi. hatta oransal olarak sünnilerde bu durum biraz daha az görülüyor.
halk müziğinde olağanüstü yaratıcılık.
insan olmaları.
Her mezhep sahibi gibi fanatiktirler. Mezhep ve dinin olmadığı bir dünyayı insanlık ne zaman yaratabilirse o zaman prangalarını kıracak. .
alevilik genetiklerine işlemiştir. ateist olduğu halde aynı zamanda alevi olduğunu iddia eden birini tanımıştım. yine ateist olduğu halde alevilerin haklarını savunan insanlara da rastlamıştım. gerçekten ilginç. bu nasıl bir mezhepçilik? dinden çıktıktan sonra bile devam ediyor.