bugün

bir alevi olarak söylüyorum ki siz birçok sünniden daha çok dine bağlıyım.yazılarınız onu gösteriyor.ben kuranımı da okuyorum orucumu da tutuyorum.başkasının parasını vs helali olmadan yemiyorum.milletin namusuna dil uzatmıyorum,alkol sigara gibi kendim hariç millete de zarar verecek alışkanlığım yok.fakat sizin açtığınız başlıklara bakılırsa birbirinizi sikeceksiniz.gidin millete laf etmeden önce kendi müslümanlığınızı sorgulayın.
büyüklerimizden gördüğünüz iki saçma salak bilgiyle bir daha millete bok atmayın.komik görünüyorsunuz.
Ne namaz kılicaz ulan biz? Bizler yobaz mıyız? Bizler çomar mıyız? Bizler Alinin çocuklarıyız. Arap sevicilere benzemez hiçbir şeyimiz. Beş yüz altı yüz yıldır bu yobaz zihniyetle savaştık hala daha savaşmaya devam ediyoruz. Ben küçücüktüm çocuktum anam bana ihvancı şeriatçı Sünni komşumuzu gösterip biz onlar gibi sabahtan akşama götümüzü domalmayız bizim namazımızı Ali kılmış orucumuzu Ali tutmuştur demişti. Yezidin muaviyenin yolunda olanlar Ali efendimizi ve onun soyuna yaptıklarının günah affı için namaz kılıyor şimdi. He en inançlı sizsiniz inandık tamam. Burada namaz kılıyoruz oruç tutuyoruz aleviyiz diyenler siz ihvancı şeriatçı arap sever sünni tohumlarını kafalamak için yalan söylüyor. insanlarımızı böyle yalanlar söylemek zorunda bırakacak kadar görgüsüz barbarsınız. Bizim namazımızı sorgulamak mıdır sizin haddinize dürzüler? Ne çabuk unuttunuz Şahkulu isyanımızda aldığımız kırk bin Sünni Türk kafasını? Ne çabuk unuttunuz Celali isyanlarında karılarınıza tecavüz edilip evlerinizin yakıldığını? Ne çabuk unuttunuz Babai isyanıyla bizim Sünni Arap yuvası Selçukluyu yıktığımızı? Korkudan titremeden adımızı o pis ihvancı şeriatçı ağzınıza almayın. Bir kez daha düşünün. Çünkü biz kılıçlarımızı sakladığımız yerleri unutmadık hep aklımızda. Sünni yobazların borusu ötmüyor bu ülkede bunu anlayın bir hele. Bizim zamanımız yaklaşıyor. Dokuz milyon yeni seçmenle CHP iktidara geldiğinde o sesiniz iyice kısılacak şimdiden alıştırmaya bakın kendinizi. Yoksa işiniz zor. Yüzyıllarca kendimizi sakladık bu Sünni yobaz kafalardan Osmanlı bitene kadar yaptığımız haklı isyanlarımız başarılı olmadı diye. Hala aynı kafa değişmiyorlar da aga. Boşuna CHP'yi ele geçirmedik biz böylelerini temizlemek için geçirdik.
Farz edelim dunya uzerindeki hicbir alevi namaz kilmiyor. Sana giren ne? Dunyadaki namaz kilan nufusun ortalamasini sünniler yukseltiyor da musluman dunyasi bu yuzden mi bu kadar mutlu mesut? Ah siz ahkama ve muamelata tapıp ahlakı hice sayan yobazlar yok musunuz? Cocugunuzu 9-10 yasina geldiginde mahalledeki camiye kuran ogretmeye gonderir, namaz kilmasi icin baskı yapar ama kuranin bir insani yetistirmek icin vaaz ettigi hicbir mesaji o cocugun ornek alabilecegi sekilde hayatiniza yerlestirmezsiniz. Yalan sizde, ahlaksizligin alayi sizde, rusvet, torpil sizde, yetimi, fakiri doyurmaktan kacinma sizde, kuranin defalarca zikrettigi aklini kullnmama, ilme irfana önem vermeme sizde, kuranda nerdeyse her sayfada gecen infak-paylasim kültüründen it gibi korkmak sizde ama namaz kildiginiz icin din de peygamber de ahiret de cennet de sizde oyle mi? Siktrin gidin namazli niyazlı cahil kardeslerim!
Kılar kılmaz onların bileceği iş.
Namaz kişisel bir ibadettir. Kişinin kendisini bağlar. Şüphesiz Balıkesirli Müslümandır.
kılsalar her şey düzelecek mi dert mi yok sizde amk veletleri ?
aleviyim. az evvel cuma'dan geldim. Alevilik mezhebini okumayan araştırmayan boş yorum yapmasın pls.
istisnalar kaideyi bozar.
Namaz kılmıyorlarsa ne olmuş?

Aleviler Sünni kesimden daha çok dine bağlı ve farklı görüşlere daha saygılıdır.Sünni kesim gibi aşırı fanatik değil.
alevi komşularım var beraber camiye gitmişliğimiz var. bazıları sadece ırk olarak görüyor aleviliği.
kişinin kendisini bağlar.
Alevilikte namaz kılmak zaten yotur
Bazıları sırf bu yüzden cenazelerini cemevinden değil camiden kaldırır.
valla pek anlamam bu işlerden ama bir alevi arkadaşım kendi içlerinde sunni islam'a çok yakın yorumlardan deizme çok yaklaşan yorumlara kadar aleviliğin farklı kolları olduğunu söylemişti.
Aleviler müslüman değildir. Alevilik dinine inanıyorlar.
(bkz: ohh shit here we go again)
Ulan dünyadaki 8 milyar insanın 7 buçuk milyarı kılmıyo.

Fazla şey etmeyin yani.
Gerçek musliman olmak için şii veya sunni olmaya gerek yok.
Alevilerin namaz kılması da kılmaması da kimseyi ilgilendirmez. Hatta Aleviler içinde bile. Namaz Allah ile kul arasındadır. Araya kimse sokulmamalı ki kişinin temiz vicdanında yaşamalıdır.
Peki bundan sana ne.

Alevilerin derdi seni mi gerdi.

Not:Alevi değilim.
Alevilerin namaz kılmaması bir yanlış bilgidir.
(bkz: Aleviler siksin seni)
1500 yıl önce namaz sayısı günde 50 vakit namazdan 5 vakit namaza indirilirken pazarlığın iyi yapılmadığını düşünmesi sebebiyle olabilir...
(bkz: aleviler birini fena tartaklamış galiba)