1. 1.
  Üniversiteye gelip tanıdıkça daha çok inandığım durum. Şahsen 9 alevi arkadaş edindim ve hepside insan gibi insan çıktı ve kesinlikle insanlık konusunda ayırt etmediler. Sağolsunlar. Keşke insanlarımız inanç, görüş veya ırktan önce insanlığa baksa. Belki ülkemiz o zaman daha çok yaşanılabilir bir hale gelir.
  Edit: alevi değilim.
  14 -3 ... komik olmayan komedyen
 2. 2.
  çünkü alevilerin kabesi insandır. yaradılanı yaradandan ötürü severler. oruç tutarken sadece midesine sahip çıkmaz; eline, diline beline, gözüne sahip çıkarlar. sevdiklerinde yalandan değil de candan severler. evet iyi insanlardır çünkü o kadar zulme rağmen hala sevgi barındırırlar içlerinde.
  13 -1 ... musicometry
 3. 3.
  Olmayan durumdur.

  Insanlarin iyi yonleri vardir. Alevilerin sunnilerin şafilerin protedtanlarin katoliklerin ateistlerin deistlerin degil.

  Benim tek garibime giden ali yi seven turkmenler alevi oluyorken. Hem kürt hem aleviyim diyen insanlar ne dusunuyor bu konuda? Bu mumkun degil ki.

  Bir de islami arap badkisindan kurtulmak icin kendine gore yorumlayan turkmen kizilbas'larda da var bu.

  Hatta kizilbas alevi kürdüm diyenler var. Teknik olarak bu üçü bir araya gelmemeli. Hadi kizilbaslik ile alevilik marjinal bir kisilikte bor araya geldi. Fakat bu yahudilik gibi kanla musevilik gibi kabulle olur. Hem turkmen hem kürt olunamaz ki.

  Not: hicbir mezhep ve etnik unsur alinganlik yapmasin. Bu entry asla irkcilik ve mezhepcilik gibi her hangi bir ayristiricilik ve art niyet tasimaz. Sevgiler.
  2 -4 ... ben bundy nin kirik kalbiyim
 4. 4.
  alevi olmamakla birlikte, katıldığım önermelerden.
  2 -1 ... tengrigen
 5. 5.
  Köylerine doğru düzgün hizmet götürülmeyen alevilerin kendi hallerinde yaşamaya çalışması ve gelen misafirlere ikramda cömert davranması bile bunun en açık kanıtıdır.
  3 ... yaa zall kardes
 6. 7.
  arkadaşlar alevilik kültürü okudum şimdi adamlar sünilik ve hanifilik hakkında tekbir kötü söz söylememişler helal olsun vallaha taktire sahan bir kültürmüş.
  13 -1 ... yagmasamdagurluyorum
 7. 8.
  birgün lavaboda din öğretmeniyle karşılaştık türbanını çıkarmıştı resmen saçından yağ akıyordu iğrençti alevileri pis bulanlara duyurulur.Bunun gibi çok örnek var.Temizlik sadece abdest almak değildir.Alevilerin yoğun olduğu Tunceliyi ziyaret ettiğinizde farkı göreceksiniz.Tunceli tek başına bir ülke olsa Avrupa birliğine kesin girerdi.Bu arada Tuncelili değilim.
  15 -5 ... hemera01
 8. 9.
  tüm insanların iyi olması.
  (bkz: hümanizm)
  4 -1 ... cazzo
 9. 10.
  tüm insanların iyi olması.
  (bkz: hümanizm)
  -1 ... cazzo
 10. 11.
  Aleviler çok kültürlü lan...

  O kadar kültürlüler ki dhkp\c. Ve türevi örgütlere sürekli çocuklarını yem ediyorlar...

  Alevinin entelektüel ayağı çoktur hümanist ve ideolojik takılır. Aslında aliyle bile bağı yoktur. Özellikle yeni nesli alevilik=ateizm ekseninde kafa açmaktadır. Hatta o na göre alevilik islamla ilgisizdir kökeninde bir etnik kimliği tanımlar. Kıvırcık saclıdır yarak kürek mevzulara duyar kasar hafif atarlıdır duvarlara slogan yazar. Maraş-çorum-sivas tiradlarıyla mazlum takılır ama patlayan bir bombaya "özgürlük" anlamı katar.

  Esasında adıyaman menzildeki kekodan bir farkı yoktur. Veya radikal sünniden radikal alevi olarak ayrılır. Kısacası milletin çemkirdiği çomar dediği adamdan tek farkı sayısal eksikliğidir.
  7 -9 ... kurtcebe noyan