bugün

aklıl mantık dışı bi olaydır. arkadaş bu parti değil mi sizleri mağaralara kapatıp üzerinize bomba yağdıran çocuklarınızı alıp başklarına evlatlık veren. seyit rızayı asan hatta önce beni asın oğlumu asılmasını görmek istemem demesine ragmen gözlerinin önünde oğlunu asıp izlettiren sonra kendini asan bu parti değil mi? ak parti gibi demokrasinin parlayan yıldızı olan bir parti varken nasıl chp oy verirsin. aleviler için çalıştaylar düzenleyen ve haklarını veren hatta dersim olayları yüzden kendilerinden özür dileyip iadeyi itabarları veren tayip erdoğan değilmidir nasıl böyle yüce bi insan varken sizleri asan kesen tecavüz eden çocuklarınızı alıp başkalarını peşkeş çeken chp oy verebilirsiniz bunu nasıl açıklarsınız.
cahiliye dönemindeki atalarımızın dini durumu ile benzerlik gösterir.
maraşta kendilerini öldüren mhp ye oy versinler bence. ayrıca cumhuriyet sayesinde adamlar şehirlere inmiştir, osmalı zamanında kaçmak için yer arıyorlardı.

cemevlerine cümbüş evi diyen akp ye de oy verebilirler.

hatta cemevlerine ibadet statüsü vermeyen laik düzeni de destekleyebilirler. vergileriyle imam doyuran bu sistemi de destekleyebilirler.
Chp'de bir çok alevi olması.
Sünni islami geleneginin bi nuansi hakim olmasın da ucaklar kafama bomba diskilasin, halkimiz davar gibi mağaralara tikilsin demenin bir versiyonudur.
Çok basit, sadece sunniler siyasete hakim olmasın mantığı. Onun için ssk yı batırmış siyaset adına hiç bir deneyim ve becerısı olmayan bir adam kasetle chp nin başına getirilmesine rağmen bir oyu eksilmedi partinin.

Chp nin başına kimi koyarsanız koyun, isterse bir koyun koyun yine % 25 oydan tek sayı eksilmez.
akp döneminde ilk olarak chp'den onur öymen dile getirdi, önce bunu belirtmek lazım.

o dönemde her kesimden birileri devletin dirliği ve düzeni adına idam edilmiş veya yargısız infaz edilmiş olabilir. bu konuda araştırmak lazım. ben de büyük konuşmak istemiyorum.
fakat büyük konuşacağım bir konu var ki bu da maraş, sivas, çorum, erzincan olaylarının baş suçlularının akp döneminde büyük nüfuz edinmiş olduklarıdır.