bugün

işine de gelmiş demek ki. inanmadım ama olduysa da artık öyle birşey olmuyor. Hatta yukarı doğru bakarsan Hz. Ali'nin ismini de görebilirsin.
Bir efsane.
utanmadan açıklama yapmış birde zındık. allah için camiye gider ibadet ederiz. peygamberler sadece aracıdır.

hz muhammed e zamanında camide kafasına şarap şişesiyle vurmuşlar bizde mi gitmeyelim ibadete sığır.
işlerine gelmiyor.

öbür tarafta zebaniler coplarkende anlatirlar dertlerini.
Hastanede okulda okutsa oraya da mı gitmeyecek tiniz bırakın bu saçmalığı gelin camiye bekliyorum sevaptır.
Ben de alevi çocuğuyum. benim bildiğim olay şöyle;

Hz. Ali camide öldürüldükten sonra camilerin girişine Hz. Ali'nin ismini yazıp "bunun üstüne basıp giriceksiniz aksi taktirde içeri giremezsiniz" diye bir açıklama yapmışlar buna karşı çıkan Ali tarafları sadece kendileri girebileceği bir mekanı ibadethane yapıp ibadetlerini orada yapmışlardır.

Benim bildiğim bu şekildedir ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama semah dönme meselesi nereden gelir orasını bilemem. Bilen varsa bu postun altına da yazabilir takipte kalırım.
Atatürk ÇÜ bir i olarak bekliyorum sizleri camilere.
Camiye gidip parasını bankada isyifleyen hacı emmileri ilgilendirmez. Zira onların biriktirme, paylaş diyen tanrıya verilecek hesabı düşünmesi gerekiyor.