1. 1.
  Bir alevi olarak anlatacağım sebeplerdir. Hadi Hz.Ali camide namaz kılarken öldürüldü o yüzden gitmiyorlar saçmalığını bir kenara bırakın. Gerçeği öğrenin. Muaviye denen şahıs Hz.Ali şehit edildikten sonra ona tüm camilerden lanet okutturdu, minberlerden Ali'ye ve çocuklarına yani Ehli Beyte lanet okutturdu. Bütün camilerde hutbelerde Hz.Ali'ye küfür ettirdi. Bunu gören Ali yanlısı müslümanlar camiye gitmez oldular. Camiye küstüler. Bu küslük 1400 yıldır devam ediyor. Alevilerin camiye gitmemesine sebep olanlar ehli beyt katili Yezid ve Muaviye'dir. Emevi devletidir.

  Kaynaklar:

  "...Muaviye Hz. Ali’ye lanet etti..."

  (ikd’ül Ferid ibn-i Abdu Rabbih’in c.4, s.366 / ibni Ebil Hadit' in "Şerhu Nehc'ül Belağa"c.1, s.356; c.3, s.258 – 1.Baskı-Mısır)

  "...Muaviye namaz kıldığında (Allah kabul etmesin) Ali'ye, Hasan’a, Hüseyin’e, ibn-i Abbas’a Kays bin Sa’d bin ibadet ve Eşter’e lanet etti...."

  (Şeyhülislam Süleyman el-Kunduzi el-Hanefi el-Belhi'nin "Yenabi'ul Mevedde" s.162)

  muaviye, islam ülkelerinde minberlerde Ali'ye (a.s) küfür edilmesine emir verdi. (Bu emir Emevi halifelerinden Ömer b. Abdulaziz'in (99-101) dönemine kadar icra edildi).
  9 -9 ... dul kadinin cocugu
 2. 2.
  işine de gelmiş demek ki. inanmadım ama olduysa da artık öyle birşey olmuyor. Hatta yukarı doğru bakarsan Hz. Ali'nin ismini de görebilirsin.
  Bir efsane.
  3 -1 ... mahmut sezar
 3. 3.
  utanmadan açıklama yapmış birde zındık. allah için camiye gider ibadet ederiz. peygamberler sadece aracıdır.

  hz muhammed e zamanında camide kafasına şarap şişesiyle vurmuşlar bizde mi gitmeyelim ibadete sığır.
  4 -2 ... timarli sipahi neferi
 4. 4.
  işlerine gelmiyor.

  öbür tarafta zebaniler coplarkende anlatirlar dertlerini.
  1 -1 ... diablo1987
 5. 5.
  Hastanede okulda okutsa oraya da mı gitmeyecek tiniz bırakın bu saçmalığı gelin camiye bekliyorum sevaptır.
  1 -1 ... tarihcix
 6. 6.
  Ben de alevi çocuğuyum. benim bildiğim olay şöyle;

  Hz. Ali camide öldürüldükten sonra camilerin girişine Hz. Ali'nin ismini yazıp "bunun üstüne basıp giriceksiniz aksi taktirde içeri giremezsiniz" diye bir açıklama yapmışlar buna karşı çıkan Ali tarafları sadece kendileri girebileceği bir mekanı ibadethane yapıp ibadetlerini orada yapmışlardır.

  Benim bildiğim bu şekildedir ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama semah dönme meselesi nereden gelir orasını bilemem. Bilen varsa bu postun altına da yazabilir takipte kalırım.
  ... emrekanat12
 7. 7.
  Atatürk ÇÜ bir i olarak bekliyorum sizleri camilere.
  ... tarihcix
 8. 8.
  Gerçek sebebi alevilerin Kapalı yer fobilerinin olmasıdır.

  (bkz: Sunnilerden boşalan safları alevilerle doldurmak)
  ... hergele velet
 9. 9.
  Camiye gidip parasını bankada isyifleyen hacı emmileri ilgilendirmez. Zira onların biriktirme, paylaş diyen tanrıya verilecek hesabı düşünmesi gerekiyor.
  1 -1 ... thelma