1. 1.
  muhammed'e sövsen tepki vermez ama ali'ye en ufak bir şey söyledin mi size karşı gelir. değişik tipler. muhammed'i reddeden ali'yi mi kabul edecek yani?
  4 ... kara atli prens
 2. 2.
  Bazı Başbağlar Katliamını anmayanları ve sürekli mağdur-ağlak takılanları olanlar hakkında doğru bulduğum söylem.

  (bkz: 5 temmuz başbağlar katliamını lanetlemek/#43591958)

  Gördüğünüz üzere sadece 6 entry girilmiş...

  Konudan alakasız olarak söylemeliyim ki, kendi insanları söz konusu olunca bunu yedi düvele duyurmaya çalışan bazı şeref ve haysiyet yoksunları, konu kendi insanları olmayınca katliamlara bile pek bir sessiz...

  Neyse, konuya gelelim...

  "sanal alemdeki ateist zannedilen insanların aslında büyük bir kısmıdır bu.

  hani bazen dersiniz ya "ulan reelde hiç ateist göremiyorum ama sanalda istemediğin kadar var" falan diye. işte sebebi bu kendini ateist gibi göstermeye çalışan gizli alevi dindarlardır aslında. bunlar salt sünni-islam karşıtlığını ateizm diye kakalamaya çalışırlar.

  halbuki ateizm sadece sünni-islam'a değil tüm dinlere karşı olmaktır. mantıklı ve gerçek bir ateist bütün inançlara eşit mesafede durur.

  ama bakıyorsunuz bu tipler "alevilik de bir dogmadır" denmesine bile tahammül edemiyor. birden içlerindeki o dindar ve tutucu yönü ortaya çıkarıyorlar."

  kaynak;

  radikalkemalizm nickli yazar...

  (bkz: kendini ateist gibi gösteren gizli alevi/#43528893)

  "atalarının osmanlıya karşı yaptığı şahkulu isyanında, ele geçirdikleri bölgelerde 50.000 masum sivili sünni oldukları gerekçesiyle kadın-çocuk demeden katlettikleri göz önüne alınırsa, günümüzde atalarından miras kin ve nefretlerini sünni islam mensuplarına kusarken ateizm maskesinin arkasına saklanmaları oldukça doğaldır.

  bunun haricinde, dhkp-c mezhep faşizmiyle yanıp tutuşurken, terörist sempatizanı suratlarına atatürkçü maskesini takarak, laiklik ilkesi dışında halkçılık, milliyetçilik, devletçilik ilkeleriyle uzaktan yakından alakaları olmayanları da oldukça fazladır ve insanları dindarlara karşı nefret aşılayacakları şekilde manipüle ederler.

  günümüzde herkesin elinde bir telefon ya da bilgisayar var. internet herkesin ulaşabildiği bir şey. sosyal medyada çok rahat bir şekilde insanları kutuplaştırıyor, ayrıştırıyor ve manipüle ediyorlar.

  ayrıca sünni olduğunu söyleyen ama sünni olmayan bolca tanıdıklarımda var aralarından ve sürekli solcuları övüyorlarken, canan kaftancıoğlu, veli ağbaba, barış yarkadaş, kılıçdaroğlu hayranı olmalarına rağmen, atatürkçü ya da türkçü olduklarını iddia ediyorlar. türkçü olduğunu iddia etme nedenleri de zamanında yavuz sultan selim'in sünni arap ve kürtlerle birlikte şahkulu isyanını bastırması nedeniyle kürtlere duydukları kin ve nefreti çok iyi dışa vurmaları. ama aynı anda dindar türklerden de bu denli nefret ediyorlar. üstüne bir de 'bizim libya'da ne işimiz var, arap değil mi suriyeliler esad öldürsün hepsini ne güzel işte!' gibi kelimeler kullanıyorlar. inanılır gibi değil gerçekten."

  kaynak;

  (bkz: kendini ateist gibi gösteren gizli alevi/#43531153)
  5 -1 ... benim adim senin