bugün

demokrat olduğunu söyeleyen akp bir tane alevi genel başkan başkan yardımcısı ve bakan yok .
birde utanmadan tunceli operasyonuna alevi katliamı diyorlar.
otobüste hamile, gazi ve yaşlılara da yer vermeyen akpdir.
akp'nin tartışılabilir bir politikasıdır. ya da tartışılmaz bile, bana ne....
peki aleviler akplilere yer veriyor mu? hangisi daha yaşlı ki? şimdi alevi daha yaşlıysa akpliler ayıp ediyor ama aleviler gençse o zaman kimsenin sesi çıkmasın arkadaş. misal ben (şimdi panpa olayı kişiselleştiriyorum ki daha samimi olayım, belki biriniz beğenir de verirsiniz falan, ahah) benden küçük birine dişi bile olsa yer vermem. ne lan benden daha genç! ha kucağında çocuk ve ayakta durmasını engelleyecek bir şeyler varsa veririm bak, o kadar da centilmenim. aile terbiyesi aldık olm biz! akşamları eve gelmek için 2 zamanımız vardı; ilki akşam ezanından önce herhangi bir saat diğeri ise babanın uykuya daldığı herhangi bir saat. o da kapıyı açınca bosch çamaşır makineleri gibi olman lazım, yoksa yarraa yediğinin resmidir. neyse bi kere hoca bitirdi ezanı eş zamanlı ben içeri girdim... peder sırıtıyor; hadi iyi yırttın diye. hayatımda dönüm noktalarından biridir mesela bak bu olay. bir de evlenmeyi planladığım hatunun beni terk ettiği gün... bu iki günü siksen unutmam ben. yani efendi gibi olmuyorsa zorlamanın da anlamı yok. di mi panpa? şimdi siksen dedik diye sakın sen onu sik sen diye anlama ağzının ortasına vururum! yanlış anlamalardan dolayı kaybettiğin bilmem kaçıncı kişi olurum? incir reçelini izledin mi bilmiyorum ama izlemelisin bence... hayatımı film tadında yaşadım ben hep, o yüzden hep konuştururum karşımdakini eğer inanmaya ihtiyacım varsa. ya da bir şeyler söylediğinde inanacağımı düşünüyorsam. filmde çok büyük götlük yaptı bence halil sezai. ama garip bir durum da şöyle ki, o kıza da kaymadan durulmaz arkadaş! yani aynı yatakta yat, cıksss... ben skerdim hacı, açık konuşayım... sonra da harakiri yapardık hatunla... la olm hem aşıksın hem hatun sana aşık hem de üstüne daş gibi... olmaz öyle ''sevişmek yok!'' neyse çok fazla spoiler vermeyeyim. sonra izleyecekler için sıkıntı olmasın. ama şunu söyleyeyim; benim favorim vişne reçeli. ki ben kırmızıdan nefret eden bir insanım ama vişne reçeline bayılırım... evleneceğim hatunda bakacağım ilk kıstas vişne reçeli yapmayı bilip bilmediği olacak mesela. öyle hazır sevmem ben panpa, emek verecek.. parasını verip ben de biliyorum marketten almayı, işte bunu anlamıyor hatun kısmısı... ben emeği görmek istiyorum, onlar cimri olduğumu düşünüyor. lan yarraaam (afedersin) seni 3 kere satın alırım ben paramla zaten, ne ayaksın sen de sorguluyorsun beni! yapmayı bileceksin diyorsam öğreneceksin... tey allam yaa.. bak sinirlendim şimdi... her neyse, vişne reçeli büyüktür incir reçeli in my hart! diye satırlarımı bitirecekken 84 ün şarkısı var ya, dün akşam ölemedim diye... o değil de fena yazmış eleman şarkıyı... bir seni atamadım, sek içtim acıları su katmadım... her akşam bir büyük, başka türlü taşınabilir mi bu yük? onları da tebrik ederek son veriyoruz satırlarımıza...
alevilerin akp de yer almaması ben gibi bir için alevi için gururlanacak bir tablodur.kendini bilen insalar zaten ne akp de olur ne de oy verir.

(bkz: akp li olan bizden değildir)
--spoiler--
(bkz: reha çamuroğlu)
(bkz: zafer üskül)
--spoiler--

Başkan başkan yardımcısı ve bakan değillerdir.

--spoiler--
(bkz: akp li olan bizden değildir)
--spoiler--

Kişisel görüştür. Her alevi böyle düşünmek zorunda değil. Belki aleviler parti içinde kürtler gibi çok olsalar denge unsuru politik belirleyci olurlar.