bugün

Sürekli mağdurlardır. Her halttan mağduriyet çıkarmaya bayılırlar. Ayrıca sırf alevi oldukları için daha türk değillerdir. Zira kendilerine sorsan türk de değil alevidirler yani aleviliği ırk zannederler.
Alevliler okudum aq ilk başta.

Ülke bütünlüğü vurgulamalı cümle kurulurken ilk başta sayılan dini etnik grup;

- YAV ALEVISI KURDU ÇERKEZi BiZ TÜRKiYEYiZ HEPiMiZ BiRiZ fasa fiso klasik sallamalar işte.
Yusuf Halaçoğlu'na göre aleviler:

görsel
Türkiye'nin aydınlık yüzü.
okumuş ve aydınlık olurlar.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
bazı arkadaşların artık adaını anmadığı çoğunun ak partiye oy vereceğiz dedikleri topluluktur.
Oldukça bilinçli ve aydın insanlardır. Çokça tanıdığım var. Hırsızlık, haksızlık nedir bilmezler. Dürüst ve açık sözlülerdir..
Dededen icazet alan aydın (!) insanlardır.

Hem mezhepçilik hem aydınlık olmaz.

Kur'an Müslüman'ıdır aydın olan.

Ne Şii aydın ne Alevi ne de Sünni.
Canımızdır. Türkmen alevileri de öyle, hataydaki nusayriler de.

Hataydakiler şuan kızgınsa haklıdır, tepki de gösterebilirler haklarıdır. Devlet yaraları sarmalıdır.
--spoiler--
chpli olan versiyonları kemal kılıçdaroğluna tapıyor.
--spoiler--

Yooo benim halam kılıçdaroğlu'na tutmayın küçük enişteyi diyor. *
Lan cihangir solcusu. Aleviler sizin değil bizimdir. Alevilerin çoğu yoksul, işçi, emekçi halkın bir parçasıdır. Burjuvazinin sevimli hikayelerinin bir parçası olmayacaklardır.
Anadolunun önemli değerlerindendirler. Cemleri, semahları tasavvufumuzun bir parçasıdır.
Fena insan değilizdir.
görsel
Kılıçdaroğlu'nu dede ilan eden ilginç insanlar. neyse severiz kendilerini.
sünni kökenli Allah kitap tanımaz olarak hastanede zor durumdayken hatta aç kalmışken bir tek alevi bir dosttan destek gördüm. aydın, çağdaş, modern, vicdanlı, yardımsever ve onurlu insanlardır.

yaptığı iyiliği ömrüm boyunca unutamayacağım.
hiç alevi tanıdığım olmadığı gerçeği.
genellikle iyi insanlardır. ama tek bir örnekle de genelleme yapılmaz.
Çok iyi insanlardır. Öve öve bitiremedikleri halde Şeyh Edebalı'nın Ahi şeyhi olduğunu bilmeyen sünniler tarafından etiketleniyor olmaları, cehaletten daha fazlası sanırım. Bizim milletimizin asli unsurlarındandırlar. Allah, aziz milletimizin her ferdini korusun!
sürekli olarak "alevi değilim ama" şeklinde cümleye başlayan Topluluk.
gece durup dururken ben aleviyim diye video çekerler.

hayır yani sorduk mu?
Türkmen olanları bana sempatik gelen insanlar. ibadetlerinde Türkçeyi tercih ederler. Türk kültürünü yoğun yaşarlar. Mezhepçilik belası yüzünden sürekli nefretle anılırlar maalesef.

Osmanlı'ya sürekli isyan ederek zorluk çıkarmışlardır. Tengriciliğin yılmaz bekçisidirler.

Alevilerin Türk edebiyatındaki, tarihindeki, musikisindeki yeri çok sağlamdır.

Örneğin şu deyişlerini söyledikleri sahne harikadır,
https://youtu.be/J2kq1BX3nj8?si=QmnPyLtU2OgSokEG
Türkiye'nin en zararsız kesimidir.

Vergi verir, askere gider. Doğunun en ücra yerinde bulunan cemevinde bile Türk bayrağı bulunur.

Kavgadan, şiddetten, kötü sözden nefret ederler. 72 millete bir bakarlar. ırkçı değildirler.

Ellerine, dillerine, ellerine sahiptirler.

Buna rağmen alevi olduklarını gizlerler.

Ben asla alevi olduğumu gizlemiyorum. iyi ki alevi bir ailede doğmuşum.

iyi ki Atatürkçü bir ailede yetişmişim.