bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    tutan Alevi arkadaşlarım vardır.

edit: var işte niye eksiliyorsun te Allah'ım.

Edit2: nedir bu düşmanlık, bu at gözlüğü anlamadım ben arkadaş. Tutuyorlar işte, yalan mı söyleyelim sen istiyorsun diye. Hatta Allah'ın katında onların tuttuğu oruç seninkinden daha makbuldur belki onu da bilemezsin. illa muhalefet olcam diye yırttınız bir taraflarınızı. Din alimi oldunuz bir anda başımıza.

edit3: başlıkta başıma kalmış he. çakallar sizi.
    23 -13 ... nickim minaj olsun
  2. 2.
    http://alevilik.com.au/news.php?id=149 cevabı burada olan soru.
    3 -1 ... hayat expresi
  3. 3.
    aleviler oruç tutmaz diye bi genelleme yapılamaz.
    6 -1 ... leventaras
  4. 4.
    aslında tutarlar ama medyaya pek yansımaz. yas orucu tutarlar 12 gündür.
    ... 42jackie
  5. 5.
    müslüman olmamalarından dolayıdır, kendisini alevi goren müslümanları tenzih ederim. edit: alevilik baska şeydir alevilik diye bir din uydurup ona biat edip sözde ehli kitap özde kafir olmak başka şeydir, islamın şartlarından bahsetmedi mi kimse size denilesidir.

edit 2: ek olarak, aleviliğe hakaret edecek veya küçük düşürecek hiçbir sey söylemiş değilim, islamın şartlarını inkar eden ne olursa olsun, kendini nasıl tanımlarsa tanımlasın müslüman degildir.
    5 -14 ... raduyev
  6. 6.
    alevi ve de oruç tutan birisi olarak -öncelikle- alevilerin oruç tutmadığı tezinin nasıl sorgulanmadan kanıksandığını merak etmekteyim.

oruç tutuyorum. bunu kendi meshebimin yapıp yapmadığı ile ilgilenmiyorum. çünkü hiçbir meshep kuran'ın emrettiklerinden öteye geçemez. "elhamdülillah" diyen herkes için gerekli farzlar kitabımızda vaki. alevilerin kendini bu farzlardan hariç tutması ya da başkalarının alevileri bu farzlardan hariç tutması yobazlıktan başka bir şey olamaz. ne yazık ki 100 yıl önce uğraştığımız ayrımcılıkların modern dünyada hala var olduğunu görüyoruz. üzücü doğrusu.

vesselam...
    27 -1 ... kalemistik
  7. 7.
    aleviler oruç tutar. ramazanda tutmuyosa muharremde tutar. 30 tutmuyosa 12 tutar. asıl sünniler neden oruç tutmaz?
    9 -6 ... abica
  8. 8.
    muharrem ayında oruç tutarlar. sunniler gibi de kimseyi rahatsız etmezler.davulmuş, sahur vakti son ses tv izlemekmiş bunlarla hiç işleri olmaz, çünkü ibadetin gizli yapılanı makbuldür.
    3 -4 ... phantosa
  9. 9.
    Muharremde tutmaktadırlar. Lütfen bilip bilmeden sıkmayalım.
    ... flat head
  10. 10.
    (bkz: oruç tutmayı sizden öğrenecek değiliz)
    serbest çağrışım.
    1 ... thebalkanboy
kapat