1. 1.
  evet arkadaşlar bunun her şey zıddıyla vardır kuralına dayandığını düşünüyorum ve nasıl ki çok gülmekle ciddiyet zıt ise birini onarmak istiyosan zıttına yoğunlaşman gerekliyse acıya dayanan insan zıttı olan zevk haz mutluluk gibi normalde hoş ama bu çağdaki yükselen hedonizmle beraber artık insana yük olan duyguları örseleme gibi bi amaçla kendilerini kırbaçladıklarını ve felsefi alt yapısının bu olduğunu düşünüyorum
  -15 ... kedipipimi7
 2. 2.
  hasan hüseyin kerbelada zincirlere vurulup katledikleri için onun anısına yapılan ritüeldir. aslında böyle yapmakla insanların gıcığına gidiyorlar gerek yok böyle işlere mayk..
  2 -4 ... frank lucas
 3. 3.
  Yanlış. Kendilerini kırbaçlayanlar Alevi değil Caferilerdir ve Kerbelanın acısını hissetmek için kendilerini kırbaçlarlar. En azından iranlı eski sevgilim böyle diyordu.
  10 -4 ... denizbogrulcesi
 4. 4.
  Neden bizi de kırbaçlamıyorlar diye kara kara düşünen sünni sorusudur.
  1 -1 ... gemzuli
 5. 5.
  Fantazi olsun diye olabilirmi.
  1 -1 ... nailbabba
 6. 6.
  aleviler değil caferilerdir. bir videoda gördüm bu mallar kendilerini bıçaklı kırbaçlar ile kırbaçlayıp sırtlarını yarıyorlar. daha sonra alanda bulunan sağlık görevlileri açılan deriyi dikiyor ve tekrar kendilerini kesmeye devam ediyorlar. artık kan kaybından fenalaşanları alandan uzaklaştırıp tedaviye alıyorlar. adamın kafası yarılıyor suratından kanlar akıyor. adamın biri gidip bunu alnından öpüyor. bu nasıl bir vahşettir amk. küfür etmek istiyorum böyle inanca ve insanlara ama kendimi zor tutuyorum.
  3 -1 ... nietzschenintorunu
 7. 7.
  insanların hz hüseyin efendimizin acısını hissetmesi güzel. Ama Zincirle kendini dövmeleri abartı.
  3 ... aboskal
 8. 8.
  Onlar alevi değil şafiler
  Aslında kendini kirbaclama yok safilerde ama dünden bugüne hurafe gelmiş.
  1 ... blackmen
 9. 9.
  Şafi değil caferiler. Ehli sünnette böyle bir ibadet yok. Biz ehli beyti severiz ve onlara uyarız.
  1 -1 ... aboskal
 10. 10.
  Aleviler neden birilerinin boş zihnini kirbaçlar.
  ... baba10