bugün

evet arkadaşlar bunun her şey zıddıyla vardır kuralına dayandığını düşünüyorum ve nasıl ki çok gülmekle ciddiyet zıt ise birini onarmak istiyosan zıttına yoğunlaşman gerekliyse acıya dayanan insan zıttı olan zevk haz mutluluk gibi normalde hoş ama bu çağdaki yükselen hedonizmle beraber artık insana yük olan duyguları örseleme gibi bi amaçla kendilerini kırbaçladıklarını ve felsefi alt yapısının bu olduğunu düşünüyorum
hasan hüseyin kerbelada zincirlere vurulup katledikleri için onun anısına yapılan ritüeldir. aslında böyle yapmakla insanların gıcığına gidiyorlar gerek yok böyle işlere mayk..
Neden bizi de kırbaçlamıyorlar diye kara kara düşünen sünni sorusudur.
Fantazi olsun diye olabilirmi.
aleviler değil caferilerdir. bir videoda gördüm bu mallar kendilerini bıçaklı kırbaçlar ile kırbaçlayıp sırtlarını yarıyorlar. daha sonra alanda bulunan sağlık görevlileri açılan deriyi dikiyor ve tekrar kendilerini kesmeye devam ediyorlar. artık kan kaybından fenalaşanları alandan uzaklaştırıp tedaviye alıyorlar. adamın kafası yarılıyor suratından kanlar akıyor. adamın biri gidip bunu alnından öpüyor. bu nasıl bir vahşettir amk. küfür etmek istiyorum böyle inanca ve insanlara ama kendimi zor tutuyorum.
insanların hz hüseyin efendimizin acısını hissetmesi güzel. Ama Zincirle kendini dövmeleri abartı.
Şafi değil caferiler. Ehli sünnette böyle bir ibadet yok. Biz ehli beyti severiz ve onlara uyarız.
Aleviler değil, caferîler birbirlerini kırbaçlarlar ve kanlarını akıtırlar. Mezhep ayrımını öğreniniz.. Kendini kırbaçlamak ve kanını akıtmak aşırı saçma orası ayrı. inanç, kişiye zarar veriyorsa o inanç olmaktan çıkmıştır. Vahşete dönüşmüştür.
aleviler değil caferiler... ibadet de değil bir nevi ağıt, dövünme ritüeli.
Her mezhepin kendine has ritüelleri var.en azından zararı kendilerine veriyorlar.masum insanları yakmiyorlar.
Kendini kırbaçlatmak isteyen alevi bayanlara yardımcı olabilirim.

Özel mesaj lütfen.
tam bir zeka özrüdür.

sanki kendileri acı çekince hz. hüseyin mutlu olacak. yok böyle bir mallık.
Ulan ne salak insanlar var. Yoktur öyle birşey. Bir tarafınızdan element uydurmayın.
Lan biz aleviyiz ve kendimizi kırbaçlamıyoruz. Ne kadar empati yapmayan insanlar var ya.
Kırbacı bilmem de dün bi abi sakalından dolayı uyarı aldı işyerinde. Sonra öğrendim ki Muharrem ayı yas ayıymış bu ayda benzer şeyler yapılırmış.
caferiler kendilerini kırbaçlar zincirler ve hatta vücutlarına çeşitli metaller sokarlar.

bunu yapan sünni nakşibendi bir tarikat da var ama şu an ismini hatirlyamadim.