bugün

islam dininden dem vurup islamla ilgili en ufak eylemde bulunmayan cem evlerinde saz çalıp semah eden güruhtur. eee hani islamın imanın şartları nerede kaldı. gerçekten çok yazık..
modern ve ileri görüşlü insandır.
Konusmaktan,onlari dinlemekten müthiş zevk alıyorum. Sohbetleri iyi kaliteli insanlardır. Kabeleri insandır.
Hangi alevi?
Namazkılan,oruç tutan,hacca giden,haramlardan kaçan Ehli beyt alevisimi
Ali evi mensubu bizden farkı olmayan alevilermi.
Ali'siz,dinsiz,kitapsız,hz ali efendimizi ilah kabul eden nusayri alevisimi
Ehli sünnet düşmanı şiamı
Ateist,vatan haini,dhkpc'li kızılbaşlarmı
ilk ikisinin başımızın üstünde yeri var.
Geri kalanlar ayağımızın altındadır.
Diyanet’in ‘Alevi dedesi’ diye Almanya’ya gönderdiği çocuğun babası: Oğlum ve ben Hristiyanız
Diyanet işleri Başkanlığı'nın resmi hizmet pasaportuyla (gri pasaport) yurt dışına ‘Alevi dedesi’ gönderme projesi kapsamında Almanya'ya gidip geri dönmeyen 15 yaşındaki H.G.’nin babası Kamer G., “Bir Hristiyanın çocuğu Alevi Dedesi olarak gelebilir mi? Ben ve oğlum Hristiyanlığı seçmişiz ama oğlum Alevi Dedesi olarak gelmiş” dedi. Kamer G., Avrupa’ya gitmenin en kolay yolunun gri pasaport olduğunu belirterek, “Parasını verdim çocuğumu getirdim” ifadesini kullandı.
kaynak birgün
Sayın bay kemal'in twitter hesabına yüklemiş olduğu son videonun başlığı.
Laikliğin temel taşı olan mezhep.
pozitif veya negatif olsun, birilerinin artık bu alevi-sunni ve türk-kürt vs ırk din kimlik ideoloji parti siyaset tartışmaları bende kusma hissi yaratıyor.
özellikle henüz birey olamamış ve bir arada yaşama kültürüyle sosyal sorumluluk sahibi olamamış insanlara bakıp; bana ne senin veya başkasının hangi din mezhep ırk kimlik ideoloji partili olduğun diye isyan etmemek elde değil.

bu insanlara bakıp "bana ne devlet denen sosyal mutabakata idareci olan-olacak insanın bu değerleri?" demek istiyorum.

senin dininin ırkının kimliğinin düşüncelerinin partinin vs bende bir parça değeri yoktur ve bunlar benim için anlamsız ve değersizdir.
ben evime çağırdığım beyaz eşya tamircisinin kürt olduğuna bakmam.
ben evime çağırdığım elektrik tesisatçısının türk olduğuna bakmam.
ben evime haftada bir gelen temizlik yapan yardımcı elemanın sunni olduğuna bakmam.
ben otopark görevlisinin alevi olduğuna bakmam.
ben oy atıp bana hizmet etsin diye seçtiğim idarecileri ve bu idarecilerin atadığı devlet görevlilerinin dinine ırkına kimliğine ideolojisine bakmam.

evet, parasını verdiğim ve hizmet aldığım otoparkçı ile evime gelen yardımcı eleman ile benim oy attığım seçtiğim siyasetçi benim için aynıdır.
bunlar bana hizmet için varlar ve ben onların parasını maaşını ödeyen patronum, ben onların iş vereniyim.
varlıklarının yegane temeli benim ve tek değerleri bana vedikleri hizmetle sınırlıdır.
bunlar işini yapması ve bana hizmet etmesi benim tek değer yargımdır.

düşünsenize...
oysa insanlar parasını verdikleri bana hizmet etsin dedikleri oto tamircisi, güvenlikçi, temizlikçi, tesisatçinın kulu kölesi olmuş.
tamirci işini yapmıyor ama sunni, sorun yok abi bizden olur.
otoparkçı işini yapmıyor ama alevi, sorun yok abi bizden.
temizlikçi işini yapmıyor ama türk, sorun yok bizden.
asansör tamir edilmemiş para boşuna gitti. yine bozuk ve 10 kat merdiven çık. olsun, idareci kürt abi bizden olur sorun yok.

yetmiyor...
bunları eleştirince de "sen adamların işine mesleğine hakaret ediyorsun" diyorlar ve emek düşmanı diyorlar.
tıpkı devlet denen sosyal mutabakatın işlerliği için halka hizmet hak'ka hizmet diye başa gelen vatandaşa ve vatandaşın ortaya çıkardığı devlet denen yapıda aldığı maaşını ödeyen vatandaşa hizmet etmek için namusu ve şerefi üzerine yemin ederek göreve gelenler-atananlar bir anda kendilerini devlet olarak ve hatta devletten üstün görerek kendilerini halkın sahibi efendisi görüp maaşını veren halkı köle gibi görmelerine yapılan eleştiriyi kalkıp devlet düşmanlığı demeleri gibi.

bir kurtulsak şu kürt türk sunni alevi vs tartışmalarından...
ilk önce insan olsak.
Hepsi çok umutlu kılıçtaroğlundan.
Tüm Aleviler cümleye neden Alevi değilim ama ile başlıyor?
Kemal Kılıçdaroğlu'nun mensup olduğu mezhep.
Klarnet calan sarapci koala 6'nın da mensup olduğu yol.

Kötü Laf edenin anasını sikeyim.
Meshepmi, dinmi, kültürmü, felsefemi ne olduğunu kendileride bilmiyor.
Alevilerin çok ciddi bir kısmı dürüst ve hoş insanlar. Onlara karşı yanlış yapıldı yıllarca.
güncel Önemli Başlıklar