bugün

bitmeyecek tartışma konularından, türk vs kürt gibi... iki dakika adam olun insan olun arkadaşım demezler mi adama, sayın avrupa birliği yetkilileri? (bkz: insan hakları)
alevi sunni kardeşiz biz yabancı istihbaratcılar devletler topla tüfekle yıkamadıkları alamadıkları bu memleketi manasız şeylerle devamlı karıştırıyorlar ne var kardeşim alevide sunnide kardeştir türk kürt kardeştir türbanlı türbansız kardeştir solcuda sağcıda kardeştir,zaman zaman bizleri karşı karşıya getiriyorlar bizler aynı coğrafyanın çocuklarıyız galyana gelmemeliyiz.
türk milletinin bağrında yetişen iki karanfildir. aynı coğrafyada aynı tarihi geçmişi paylaşan iki kardeş unsurdur.
türkiye şartlarında "alevi ve sünni" ekseninde gerçekleşen durum, "ve"yi "vs" yapmaya inatla uğraşanlar vardır o ayrı.
olmayan mezheplerin varmış gibi gösterilerek yapılan ayrım.
bugünlerde giderek tırmandırılmaya çalışılan gerginliktir. alevi sünniyle, sünni aleviyle gayet iyi anlaşabilir fakat bazı kişilerin oyunları yüzünden düşman edilmektedirler. (bkz: sağ vs sol)
müslüman vs müslüman.
biri alevidir, biri sunnidir; aynı ülkenin, aynı dinden farklı mezhepten gelen iki "insan"ıdır. meheplerinden ötürü çatışmaya, "ötekileştirilmeye" zorlanan insanlarımızdır. (sözkonusu başlıkta hedeflenen de budur)
alevilik mezhep değildir.
saçma sapan bir versus. kime ne?
not: evet ağaç kabuğuna tapıyorum.
trajik olarak, bir tarafın sünni diğer tarafın alevi olduğu ilişkilerde, kişilerin önüne çıkan ve gerektiği zaman ayrılmalarına sebep olan tel duvar.
alevi candır.
(bkz: insan vs insan)
herkesin birbirini sevmesinin önemli oldugu bugünlerde alevi ve sünnilik mezheplerinin birbirine sıkı sıkıya bağlanmasının en mükemmel kardeşliğin oluştuğunu tüm dünyaya kanıtlıyacaktır.
alevi'ye kız yok, sünniye haram.
(bkz: ayrılık sebepleri vol 1234554321) *
son derece gereksiz bulunan baslik konularindan biri.
(bkz: Turk vs kurt)
(bkz: Sag vs sol)
Tanıdığım alevilerin %90'ı sağlam karakterli, güzel insanlardı; tanıdığım sünnilerin ise %90'ı kimi nasıl sikerim derdinde olan, cahil, mal, vicdansız insanlardı. Evet genelliyorum sıkıntı var mı?
bence ikisi de aynı. bakın genelde alevilere yaranmaya çalışıyor inançsız kesim ama aleviler iranci ve iran da kafa kesen, kadın taşlayan bir devlet. o da müslüman sonuçta. o yüzden ikisine de sevmiyorum.

aleviler eğer medeniyse o güçsüz olduklarındandır, gücü ele alınca bunlar da irancı olur bence.

tahminlerim bu yönde. biri arap diğeri pers sonuçta.
ikiside birbirine düşman ama Ben güçlü olan taraf sünnilerin yanındayım.
sünnileri tanıdıkça aleviler alır diyorum.
Bırakın dincilik yapmayı da Türk olun az biraz. Kim neye inanıyorsa inansın, çok da önemli değil hatta kimin neye inandığı hiç önemli değil.

Edit: eksileyenler siz bir şeye inanmayın, bokunu çıkarıyorsunuz.
Avrupa da osmanlı’nın yönetiminde olupta sonradan ayrılan yerlere gidip türklere karşı sevgilerini ölçün bakalım. Bektaşi tekkelerinin olmadığı yerlerde türküm derseniz domaltıp zkerler. Bektaşi tekkelerinin olduğu yerlerde türkiyeye selam söylerler.
kendi ateist nicki emperyalist olan birini ciddiye alıp yazmanın hiç bir anlamı yok.

(bkz: donuz)
sünni'nin alevinin üstüne benzin atmasıyla kazanabileceği versus.
güncel Önemli Başlıklar