1. 1.
  alevilerin devletten çektiklerinin bir bölümüdür. sen hiç camiye gitme, dini kitap okuma, ama senin vergilerinle camiler aydınlatılsın ve dini kitap basılsın dağıtılsın. oldu mu şimdi?
  7 -5 ... dilci
 2. 2.
  alevilere de ''cemevi ibadethane değildir'' diye dayatan bir kafaya sahiptir.
  neyse ki öyle bir ülkede yaşamıyoruz.
  ... amphipron ocellaris
 3. 3.
  ayni devlet cem evlerine ibadethane statusu verip 80 kusur yillik bir ayibi ortadan kaldirmistir.
  4 -1 ... frekans
 4. 4.
  mağdur edebiyatı yapmayı seven alevilerin ekmeğine yağ sürmektir. cem evleri ve din dersi konusunda aleviler haklıdır yine de.
  2 -1 ... zenithgeist
 5. 5.
  MEZHEP çatışmasına yol açıcı eylem , söz ve beyanatlardan kaçınmak gerekir.

  bu anlamda alevi vatandaşlarımızın ülkede huzur içerisinde yaşamasını ibadetlerini yapmasını ve bunu halka dezenfarmayon yolu ile bilgilendirmesi kelimenin tam anlamı ile vatana ihanettir.

  sözlük nezninde bu gibi oluşumları kınıyor ve moderasyona şikayette bulunuyorum.
  3 -1 ... iskorpit
 6. 6.
  mesele alevi vergisiyle ibadethane yapmak ve de imamların maaşlarını ödemek değildir. mesele, bütün vatandaşların vergisiyle ibadethane yapıp imamların maaşlarını ödemektir. alevi ya da ateist ya da başka dinler ve hatta sunni müslümanlar, buna razı olmayan insanlar vardır ve olacaktır da! dini ritüellerle devletin işi olmamalı. olmamalı olmamalı ama boşa konuşuyoruz. hiç olmazsa düşünelim değil mi.
  1 ... kayamidyesi
 7. 7.
  (bkz: alevilere iş veren devlet)
  2 -1 ... angrypanda
 8. 8.
  vergi hukukuna yeni kavram getiren ifadedir. kurumlar vergisi gibi bir de alevi vergisi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.*
  2 ... gittigerigeliyoooo
 9. 9.
  devlet ne camisi yapıyorda alevinin vergisini harcasın, camiiler mahalleli tarafından bağışlarla yapılır köylerde bile insanlar kendileri yapar, her mahallede köyde vardır zengin bir hacı ağa yaptırır camisini millette yardım eder. tamamen yalan bir söylemdir.
  4 ... shambaba
 10. 10.
  alevi dinini din olarak kabul etmekten aciz darkafalı bir millet hiç kul hakkını düşünürmü.
  -4 ... arkeolojiks