bugün

görsel

KPSS’de 96 puan alan ve Sağlık Bakanlığı’nın açtığı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığı kadrosuna başvuran sağlıkçı A.D'ni iddiasına göre mülakatta, "Yozgat’taki köyünün Alevi mi Sünni mi" olduğu soruldu. Alevi olduğunu ifade eden A.D. elendi.

https://www.yurtgazetesi....nce-elediler-h189084.html
ortada bilgi belge yoktur ve bir şahsın beyanı vardır. son yıllarda kamuya mülakatla başka alevi alınmamış mı? bence bu araştırılmalı. eğer başka aleviler de alınıyorsa bu beyan yalan ve yanlıdır. her okuduuğunuza ve duyduğunuza inanmayın. bizim zamanımızda da askeri sınavlarda mülakatta elenenlerin hep söylediği bir yalan vardı. annem başörtülü olduğu için elendim türü şeyler söylerlerdi. yıllar geçti ve askeri lojmanlarda ikamet ettim. bir çok subay astsubay arkadaşım oldu. içlerinde eşleri başörtülü olanlar da vardı annesi kara çarşaflı olan da. bahsettiğim insanların hepsi en az 15 20 sene önce tsk ya girmişler.

özetle, her okuduğunuza ve duyduğunuza inanmayın.
işte biraz önce yazdığım gibi liyakattan uzak 1500 yıl öncenin zihniyetiyle ülke yönetmeye kalkarsanız sonunuz şu anki türkiye cumhuriyeti olur.
Marsel ilhan ilk turda elendi.
Ben de haberin gerçekle bağdaşmadığını düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar