bugün

nedense çoğu ailenin karşı çıktığı evlilik.
Benim hayatımı siken olaydır.

Başlamayan olaydır.

Belki yüz aydır.

Ay dır kız.

Edit: evet aleviyim amk, yani erkeğim...

Edit 2: salak kız, yüz ay filan oldu, yani sekiz dokuz sene oldu. Evet yirmi iki yaşındayım, başlamayan olaydır diye belirttim.
Arkadaşımın başına gelmiştir. Üzücüdür.
Cesaret edemediğim olay. Gerçi o noktaya kadar hiç gelmedim ama neyse.
Gayet olağandır ailemde yapan da vardır. Önyargınızı silkeyim. Yıl olmuş 2015 mezhep de mezhep.
kuzenimin eşi alevi..
her alevi aynı değil bu birincisi.
sorsanız şuradakinin çoğu dinini bile yaşamıyordur ama iş alevilere gelince müslümanlığı kimseye bırakmıyorsunuz.

alevilerin çoğu müslüman, namazında niyazında, allahın emirlerini yok saymıyor, peygamberi yok saymıyor.

bu olduktan sonra alevi olmanın ne sakıncası var ki?

alevi değilim ama büyük konuşmaktan da her zaman çekinirim. size de tavsiye ederim, büyük konuşmayın.
tanıdık bir arkadaştan gözlemlediğim kadarıyla pek yürümeyen evlilik. kız ramazanda birlikte oruç tutalım diye tutturur, erkek yahu ben alevilerin orucunu (12 imam orucu) bile tutmuyorum, ramazan orucunu nasıl tutayım diye dertlenir... zorla tutar... eğer çocukları da olmuyorsa boşanmayla sona erer maalesef.
eee ne olmuş yani ne var bunda. milleti ötekileştirmeyi bırakın artık.
ikisi de ateist olsun sorun toptan çözülsün. yıl olmuş 2015 lan. millet uzaya gidiyor. geçen almanlar lazer silahı yapmış onu tanıtıyorlardı.

alın izleyin bildiğin lazer silahı. ileride mermiye gerek kalmayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=H0K4FM9RHF8
ülkemizde türlü örneği olan evlilik.

sanki uzayda yapılıyor gibi bu evliliklere şaşırmak şaşırtıcı.

gayet olağan durum
daha önce belirtmiş olduğum konudur.

(bkz: #28101261)
ikisi de atatürkçü'yse sıkıntı olmaz. sonuçta laiklik denen bir şey var. din kimin umurundaki yıl olmuş 2015. eğer taraflardan biri dinciyse sıkıntı olur başlamadan biter. eğer bu iki birey gençse ve bu alevi- sünni olayı sıkıntı oluyorsa ben onların gençliğini ve beynini sikeyim bu arada. hadi öptüm laik kalın.
Sanki maymun ve insan evliliginde bahsediyoruzda acaba onladan elde edecegimiz dollerden saglikli bireyler elde edebilirmiyiz hakkinda konusuyoruz , gecin bunlari yil olmus 2015 erkek erkege evlenebiliyor ise veya kadin kadina neden bu olasilik gerceklik disi olsun?

Not: Maymunu asagilamak veya evrimsel olarak yakin oldugu icin orneklemedim kendisini, bir hayvan dusmani degilim sonucta hepimiz hayvaniz demi ?
aleviler kız alır ama kız veremezlermiş. değişik durum.
aleviler kız almaz verirler. sunniler vermez ama alırlar. ilginç bir durum.
Anne ve babamın 25 yıl önce yaptığı evliliktir.
tam tersini 2 sene sonra yapacağım durum.
bunu eleştirmek toplumsal kutuplaşmanın ne denli büyük olduğuna vurgu yapmaktır. bide bunlar müslüman yani, din kardeşi.

aynı şeye inanıyorsunuz la ne sizin derdiniz?

ayıptır, yapılmasın.
Günümüzde normaldir.
Aleviler kız vermez alır
Sünniler kız vermez alır olayı saçmadır.

Kız veya erkek isterse evlenir.
millet artık evlendikten sonra ailelerinden uzak yaşamak istiyor. Bu kişilerin zaten ailelerini pek düşüneceğini zannetmiyorum.
Ailesini düşünen ve ailesi de çocuğunu düşünen insan da üzülmelerini istemez zaten.

Aynı zaman da alevi kız sünni erkek ilişkisi içinde geçerlidir bu durum.

Edit: hristiyan , yahudiyle evlenebilen kişilerin olmaz yahu o iş demesi de çok takılmamalıdır.
insanların hala bunlara takılması ilginç geliyor. Alevi ya da sunni olunca ne oluyor onu anlamıyorum. Birbirimizi böle ayrıştırdığımızda mı mutlu olacağız.
Bunu sadece sunniler içinde sölemiyorum. Alevilerde de hala sunniyle evlenemem diyen insanları görünce şaşırıyorum. Arkadaş,dost oluyorsun ama iş evliliğe gelince mi sıkıntı? Herkesin inancı kendinedir. Dini inançlarını her insan özgürce yaşamak hakkına sahiptir. Sen insanları kalıplar içine sokmaya çalışmazsan,kendi inançlarını ona empoze etmeye çalışmadığın sürece hiç bir sıkıntı yaşanmaz.
Kim engel olabilir ki buna? Alevilerin dedeleri mi ? Sunnilerin imamları mı ?
Sen mutlu olmak istedikten sonra gerisi boştur.
Sevgi,değil mezhep ayrılığını din ayrılığını bile görmez.