1. 1.
    dedi ilgi toplamaya çalışıp olmayan olayı kafasında olduğuna inanan meric.
    7 -1 ... tulayeskici
  2. 2.
    Aleviyim ve bundan utanıyorum 90 latda cemevinden çıkan bir grup alevi otelde insan yakmış ve ben buna rağmen hala otelde yanan sünniler alehine propaganda yapmaya devam ediyorum.
    1 -1 ... son of zapetra
  3. 3.
    "alevi değilim ama" bu sözü söyleyenlerin hepsi gizli alevidir.
    2 ... enemyy
  4. 4.
    dinci değil mezhepçi olma arzusudur. ya illa bişeye tapmak zorunda değilsiniz agideşlee.
    1 -2 ... ebu fesat
  5. 5.
    alevilik de sünnilik de babadan oğula ırsi olarak geçen bir şey değil birer inançtır.
    beğenir girersin beğenmez çıkarsın.
    fakat öyle olmuyor.
    bu inancın sahipleri neredeyse inançlarını ırsi hale getirmişler.
    bunun sebebi ise sadece yavuz sultan selim (yss) ile şah ismail (şi) mücadelesi.
    şi, kendi halkına zorba yss ye karşı anadoludaki çeşitli aşiretleri casuslarıyla ateşliyor. bir nevi devrim ihraç ediyor. onları sunniliğe karşı şiilikten bozma bir inanışla donatıyor. aleviliğin anadolu'da tutmasının sebebi yss nin halkına zalimliğidir. aleviliğin herkesin girebileceği bir inanç olamamasının sebepleri ise alevilerin belirli aşiretler kanalı ile anadolu'da yayılması ve aslolanın inanç değil aşiret bağı olmasıdır.

andolu'da alevilerin durumu ne ise iran'da sünnilerin durumu aynı olmuştur.

bunun için zalim şi sünni katliamı, zalim yss alevi katliamı yapmıştır.

müslümansanız bunlar gibi islamdan bozma mezheplerden uzak durun. sadece kuran'a yönelin. sünnet diyenler de ali diyenler de esasından soy sevgilerinden başka bir şey gütmezler ve kralların oyuncağı olmaktan başka bir halt olamazlar. bunların kalplerine iman girmemiştir.
    1 -1 ... cilveloy nanayda
  6. 6.
    Eee ol..

Elinden alan mi var.
    ... tayber dogan
  7. 7.
    Youtubedaki bazı türkü, deyiş ve nefeslerin altında en başlarda görebileceğiniz yorumlardan biri.

Bize ne abv. Öylesin veya değilsin bize ne. Olmak istiyorsan da ol, seni tutan mı var. Allah allah.
    ... kara erik habbesi