1. 1.
    alevilerin genelde kullandığı isimlerdir.

ali, zülfikar, cem, cafer, bektaş, zeynel, abidin, haydar, ali haydar, erkan, emrah, hüseyin, can, murtaza, rıza, gülcan, selcan, behiye, muharrem, eren, hasret, eylem, aycan, niyazi, yalçın gibi gibi daha sayamadığım birçok isimlerdir.

edit: bilgi amaçlıdır, amaç bu olmasaydı burada işimiz olmazdı zaten. birşeyleri dürtme söz konusu değildir, olamaz. insanlar ön yargıyla yaklaşacaklarına burada neden bulunduklarını kavrarlar ise daha güzel olacak herşey. bu konularda neden insanlar bu kadar acımasız buna anlam veremiyorum ben. ben var olan birşeyden bahsediyorum. bunu bahsetmeye burada hakkım var. olan birşeyi göstermeye hakkım var.
    2 -4 ... mhmtnsyz
  2. 2.
    (bkz: genelleme ustasıyım eksi oyun hastasıyım)
    4 -1 ... onurude
  3. 3.
    milli kültüre, özelde bağlamaya olan ilgi ve hassasiyetlerinden ötürü, "ozan" da sıkça rastlanılan bir isimdir.
    ... bilgehan
  4. 4.
    ali haydar vardır. güzeldir.
    1 ... pilotmont
  5. 5.
    insanların inanç dünyası kahramanlarının isimlerini kendinden sonra gelen kuşağa uygun görmesi gayet anlaşılabilir bir durumdur. önyargı sisinin dağılması içinde en uygun örnek olarakta ulaştırma bakanı binali yıldırım gösterilebilir. O da uygundur.
    ... korseyid
  6. 6.
    genelde iki çift isimli olurlar. aile bireyleride hz. ali ve oğullarının kronolojik sıralamasına göre isim alırlar. mesela ilk cocuk imam sonraki ali, hüseyin, hasan, zeynel abidin, aliekber, ali rıza, bektaş vs..
    ... artie sem
  7. 7.
    genelde çift isimli olurlar. aile bireyleride hz. ali ve oğullarının kronolojik sıralamasına göre isim alırlar. mesela ilk cocuk imam sonraki ali, hüseyin, hasan, zeynel abidin, aliekber, ali rıza, bektaş vs..
    1 ... artie sem
  8. 8.
    haydar ismi başı çeker. bu isim adeta alevi marker'ı gibi bir şeydir. bir adam haydar ise %95 alevidir.
    ... izzetbegovicolsayeterbuadigeye