bugün

Ömrü kısa olandır.
hristiyan müslüman liberal laz gibi bişeydir.
yalandır.

aleviler kürt olamazlar. yüzlerce yıl birbirlerine karışmadan yaşamışlardır. bunun önemli bir nedeni kürtlerin şafi-sünni olmaları, türkmenler'inse alevi olmalarıdır. kente göç furyasıyla 70'lerden sonra evlenmiş olanların çocukları olabilir ancak bunlar. bu da alevi kürt gibi bir sonuç çıkartmaz. olsa olsa kırma olurlar.

olayın ateist boyutu ise bambaşkadır. inançtan çok kültürel alevilik yaygınlaşmaya başlamıştır aleviler arasında çünkü eğitim ve bilgi seviyesi arttıkça inanç zorunlu olarak düşer. bu durumda inanç bakımında ateist, kültürel açıdan alevi kimseler de olabilir. tıpkı tapınışları dışında sünniler gibi yaşayan egemen bağış gibi...

işin solculuk kısmına gelirsek de bambaşka bir durum ortaya çıkar. alevi'nin en faşisti bile düşünce özgürlüğü konusunda demokrattır. gelin gelelim kürdün en enternasyonalisti bile olmayana ırkıcıdır.
gezi olaylarında ortalığı yakıp yıkan teröristlerin menşeidir.

hem alevi hem ateist olunmaz diye şaka yapanlar var.
1 tanesini ben tanıyorum lan. ki böyle tiplerden bu kadar uzak durmaya çalışmama rağmen tanıyorum.
böyle tezat bir fikriyat ancak bazı şeyleri ve amaçları gizlemek için maske olarak kullanılabilir, büyük ihtimalle ermeni asıllıdır.

acilen bünyemizden istifra edilmesi gereken, içimizdeki irlandalılardır.
(bkz: dersim)
dindar, bağnaz, ırkçı ve yobaz kişilikle yarışır.
tüm bu tercih edilen ve ya edilemeyen sıfatlar üzerinden ne yorum yapalım?
lan hem alevi hem ateist mi olunur dallamalar yok öyle biri dediğim tespit.
ataistlerinde mezhebi var bir kere.
Alevi ateist nasıl birşey? Bunu birisi açıklasın.
insanım diye ortada dolaşan bir tür sanırım bu.

bu lafı söylemeye beni iten ateizim kısmı diğerleri değil.
Olmayan insandır.
Hem alevi hem ateist olunmaaaaaaz. Ya alevi olacaksın ya ateist. ikisi bir arada olduğu zaman adeta ters mıknatıslanma yapar.
Neden bu adlar ya da siyasal-politik sıfatlar hakkında yargılamalarda bulunalım?
Bi de eşcinsel olanı için

(bkz: Şokopop)
sünni müslüman sağcı türk ile bir araya gelince neler döner neler.