bugün

sünni müslüman sağcı türk ile bir araya gelince neler döner neler.
Bi de eşcinsel olanı için

(bkz: Şokopop)
Neden bu adlar ya da siyasal-politik sıfatlar hakkında yargılamalarda bulunalım?
Olmayan insandır.
Hem alevi hem ateist olunmaaaaaaz. Ya alevi olacaksın ya ateist. ikisi bir arada olduğu zaman adeta ters mıknatıslanma yapar.
insanım diye ortada dolaşan bir tür sanırım bu.

bu lafı söylemeye beni iten ateizim kısmı diğerleri değil.
Alevi ateist nasıl birşey? Bunu birisi açıklasın.
ataistlerinde mezhebi var bir kere.
lan hem alevi hem ateist mi olunur dallamalar yok öyle biri dediğim tespit.
tüm bu tercih edilen ve ya edilemeyen sıfatlar üzerinden ne yorum yapalım?
dindar, bağnaz, ırkçı ve yobaz kişilikle yarışır.
(bkz: dersim)
böyle tezat bir fikriyat ancak bazı şeyleri ve amaçları gizlemek için maske olarak kullanılabilir, büyük ihtimalle ermeni asıllıdır.

acilen bünyemizden istifra edilmesi gereken, içimizdeki irlandalılardır.
gezi olaylarında ortalığı yakıp yıkan teröristlerin menşeidir.

hem alevi hem ateist olunmaz diye şaka yapanlar var.
1 tanesini ben tanıyorum lan. ki böyle tiplerden bu kadar uzak durmaya çalışmama rağmen tanıyorum.
yalandır.

aleviler kürt olamazlar. yüzlerce yıl birbirlerine karışmadan yaşamışlardır. bunun önemli bir nedeni kürtlerin şafi-sünni olmaları, türkmenler'inse alevi olmalarıdır. kente göç furyasıyla 70'lerden sonra evlenmiş olanların çocukları olabilir ancak bunlar. bu da alevi kürt gibi bir sonuç çıkartmaz. olsa olsa kırma olurlar.

olayın ateist boyutu ise bambaşkadır. inançtan çok kültürel alevilik yaygınlaşmaya başlamıştır aleviler arasında çünkü eğitim ve bilgi seviyesi arttıkça inanç zorunlu olarak düşer. bu durumda inanç bakımında ateist, kültürel açıdan alevi kimseler de olabilir. tıpkı tapınışları dışında sünniler gibi yaşayan egemen bağış gibi...

işin solculuk kısmına gelirsek de bambaşka bir durum ortaya çıkar. alevi'nin en faşisti bile düşünce özgürlüğü konusunda demokrattır. gelin gelelim kürdün en enternasyonalisti bile olmayana ırkıcıdır.
hristiyan müslüman liberal laz gibi bişeydir.
Ömrü kısa olandır.
evlere şenliktir...
(bkz: allah başka dert vermesin)
iktidar tarafından ötekileştirilenler(kürt derken pkk karşıtı kürt). içinden nefret dolu bireyler gelecek, bu iktidar gittiğinde arkasında bıraktıklarını temizler gibi yapacak, ama beceremeyecek. ardından eski iktidarın döneminde kendine uygulanan zulmü yine eski iktidarın destekçisine uygulayacak. tıpkı şimdi olan gibi, geçmişte oldu, ileride olacak...
içinde bulunduğum garip grup ama ben ateyizzz olunca aleviliğide bıraktım otomatik. (evet dedem tuncelli)
hem alevi hem ateist nasıl olunuyor lan diye düşündürten olaydır. alevi dediğin allah'a inanır benim bildiğim.
alevilik iddia eden fakat yanından bile geçmeyen ermeni kökenli, kürt kimliği altına gizlenmiş vatandaştır.
(bkz: ermeni)
ulan bir insan aleviyse nasıl ateist olsun, * daha da beteri alevi ise nasıl kürt olsun. kürt alevi olmaz, kendini kürt sanan alevi olabiliyor ama. yılların asimilasyonu işte...
Nasıl aynı anda alevi ve ateist olduğunu anlamadığım arkadaştır. Ulan alevilik islamın bi mezhebi değil mi?