1. 1.
  Aynı kürt acıtasyonu gibi sanki sanırsın bu ülkede sadece alevi ölmüş alevi zulüm görmüş. Bin katı sunni zulüm görmüş ve katledilmiş. Kendinden biri ölünce ortalığı ververeye verirler. Ölenlerin çoğuda ya dhkpc ya pkk ya marksist örgütlerde polise , askere saldırıp ortalığı yakıp yıkarken durup durmadik yerede değil. Cumhuriyet düşmanliği yapip yok devrim yapcaz kızıl devrim diyerek çatişir ölür sonra biz öldük. Cidden midem bulaniyor. Utanmadan 50 yıl baba oğul 1 milyon sunniyi katleden esadı desteklerler. Pkk , dhkpc içinde yuvalanip sunni katliamı yaparlar. idlam nefreti türk nefreti aşilayip kürtçülük yaparlar. Söylediklerime bi bakin bugün mezhepçi chp ye bakın birebir ne dediysem onu yapmıyor mu? Atatürk , türk düşmanı kendi harici herkese duyarsız. Marksist , leninist her şeyi besleyip türklüğe islama saldıran kafa.
  6 -13 ... karniyarik ici
 2. 2.
  öncelikle ajitasyon.

  bu ülkede çeşitli inanç grupları ( sağcı, solcu) zulüm gördü. kimi zaman çalışmaları, okumaları engellendi, kimi zaman sırf etnisiteleri ya da düşünceleri yüzünden hapsedildi. bunda hemfikiriz.

  ama bu topraklarda kimse aleviler gibi yakılmadı. ayrıca devlet dün olduğu gibi bugünde alevilerin inancını tanımıyor, diyanet bütçesinden kuruş harcamıyor.

  bugünse devlet kendini seküler, laik, alevi diye tanımlayan yurttaşlarını ekonomik sistemin dışına itekledi. alevilerin ticaret yapması, kamuda işe girebilmesi artık çok daha zor. dün yakıldılar, bugün aç bırakılıyorlar. zulüm şekil değiştirerek devam ediyor.

  bakmayın siz siyasetçilerin " kardeşlik" yalanına. onların tek bildiği din kardeşliği.
  14 -9 ... nadia nadia
 3. 2.
  Kendilerini çok fazla ötekileştiriyorlar.
  3 -2 ... peri10
 4. 3.
  Kamuya onca giremeyen muhafazakar , milliyetci vatansever insanı saysak birilerinin konuşmaya hakkı yok. Bugün inanışın ne diye sorulsa kimse sunniyim demez ya müslümanım der ya ateist ya deist yada başka din. Soruyorsun aleviyim yani müslümansın yok aleviyim. Bugün alevi derneklerinin başında marksist, leninist kişiler aleviliği ateist düşünceye empoze etti. Aleviler bu oyuna geldi. Bugün alevi sayfaları dhklc, pkk, esad propagandaları ile dolu kimse kendini kandırmasın.
  3 -3 ... karniyarik ici
 5. 4.
  (bkz: Ajitasyon)

  Bu ülkede herkes dönem dönem kendi durumunu ajite eder.
  Aleviler, Kürtler hatta Türkler.
  Değişme bu.

  Gerek var mıdır?
  Hayır.

  Evet zamanında sırf Alevi olduğu için insanlar yakıldı bu ülkede.
  Yapılmaması gereken şeyler yapıldı.

  Ancak günümüzde hiçbir Alevi sırf Alevi olduğu için herhangi bir vasıftan yoksun bırakılmıyor, itilip kakilmiyor.
  Muhalefet lideri,
  Bilimadamı,
  Profesör,
  Doktor,
  Avukat,
  Öğretmen,
  Psikolog, vs.
  Olabiliyorsa Aleviler kimse önlerine set çekmiyor demektir.
  Çekmemelidir de zaten.
  Sırf islamin farklı bir yorumuna inandı diye hiçbir inanış garipsenmemelidir.

  Bu işin bir yüzü iken diğer yüzünde ise bazı Alevilerin bakış açısı var.
  Alevi olmayanlarla hiçbir alışverişe girmeyen Alevi de tanıdım ben.
  Şu halde ben genelleme yapıp tüm Alevilere çamur atmaliyim?
  Hayır.

  Tıpkı bazı Alevilere uygulanan kötü muameleler nedeniyle tüm bir ülkenin suçlanmaması gerektiği gibi.
  2 -3 ... imla
 6. 5.
  (bkz: maraş katliamı)
  (bkz: malatya katliamı)
  (bkz: çorum katliamı)
  (bkz: sivas katliamı)
  (bkz: biliyorsunuz alevi diyerek rakipleri yuhalatmak)
  (bkz: alevi şehide cenaze töreni yapılmaması)
  (bkz: cem evinde ki oğlunun cenazesine katılmasına izin verilmeyen mahkum baba)

  Örnekler çoğaltılabilir yakılırsın katledilirsin hamile kadının karnı yarılıp çocuğu çıkarılıp öldürülür hemde kendi halindeyken kimseye karışmamışken ama türbanla üniversiteye gidemeyen kız kadar mağdur olamazsın. Bu ülkede sünni bir türk değilsen mağdur O-L-A-M-A-Z-S-I-N
  2 ... shizi
 7. 7.
  bir kere türkçe de acıtasyon diye bir şey yok. alevi değilim ama bir insana alevi diye küçük ve hor görenler kendilerini her zaman küçük ve hor görenlerdir. kendilerinde hissettiği küçümsenmeyi onlara yönelterek bastırmaya çalışıyorlar.

  kelimenin doğrusu ing. kökenli olup (agitation) ajitasyondur. onunda kelime anlamı acıdan gelmiyor. türkçesi ise kıskırtmadır.

  tamamen cahillik örneği.
  ... bay efendi