bugün

Güneş gözlerimi etkiliyor ve baharda sabahları biraz hapşırmak ve göz kaşınması.
körkütük cahillere, yobazlara, gösteriş budalalarına ve kibirli insanlara alerjim var.
Güneş alerjisinden muzdaribim ne yazık ki. Güneşe bakar bakmaz etkisini göstermektedir.
ot poleni alerjisi var alerjik rinit var burun ici etlerim sisiyor.
antihistaminik kullanirim steroidli burun spreyli cigneme tableti kullanirim.
ama bir sike yaramaz.

deri testi yaptirtim. deri testi yaptirmak cozum degil.kadin kasli sirtimda bir takim islemler yapti 3 gun yatamadim kasindim.
güneş, çilek, yumurta, bamya, toz ve polen bilmediğim daha var ama test yaptırmak lazım yine.
Arı sokmasına var.
Güneş alerjisi tam bela.
ben

RTE

evet
Yumurta ve toz ve tavuk alerjim var. Özellikle ellerimi bir yere koyup sonra da gözüme sürersem gözümden hemen bişeyler çıkıyor. Yumurta yüzünden de avuç içlerim ayak altlarımda bile kırmızı benekler çıkarmıştım. Tavuk yersem de on dk sonra midem kendinden geçiyor ve tüm gün zehir oluyor.
Ürtiker-strese dayalı.
ürtiker. çözüm buldum; kırmızı pancar turşusu yemek.
Sa. Yazın bana herşey yasak la domates yesem cart curt kaşınıyorum çikolata yesem aynı hesap bak bunları yazmak bile kaşınmama yetti sözlük.
polen alerjisi mevcut ( göz kaşıntısı, hapşırmak )
toz a karşı alerji mevcut ( göz kaşıntısı, hapşırmak )
domates e karşı alerji mevcut ( kaşınmak, geçici kızarıklık )
salça ya karşı alerji mevcut ( kaşınmak, geçici kızarıklık )
şampuan a karşı alerji mevcut ( göz kaşıntısı, hapşırmak )

şimdilik gözlemlediğim bunlar...
ilkbaharda başlayan yazın devam eden ve sonbaharda son bulan bir alerjik döngüye sahibim. Hayat kalitesini o kadar düşürüyor ki elinizden kaliteli işler çıkarmanız için bayağı çaba sarf etmeniz gerekmekte.

Sürekli bir hapşırma hali ve göz kaşıntıları...
içte burun eğriliği olduğundan hapşırmalar sonucu şişen burun etletine bir şişkinlik de bu eğrilik katıyor.
Aynı zamanda burun bu şekilde tıkanınca da tozlar ve üşütme ile sinüslerin içindeki hava dışarı çıkamadıkça içeride zararlılar birikerek sinüsler yangılanıyor (iltihap) ve sinüzit baş gösteriyor.
Sinüzitin ilerlemiş hali ise baş ağrısı ile beraber körlüğe kadar götürüyor.
Geceleri uyumanız burun tıkanıklıkları yüzünden hayli zor oluyor.
Bir tek kışın hasta olmuyorum, o da grip olmaz isem. Halimi siz düşünün.

işin kötü yanı alerjinin kesin bir tedavisi yok. Sadece günlük ilaçlar ile semptomları hafifletiliyor, kalıcı bir tedavisi bulunmuyor.

Alerjik hastalara sabır diliyorum.
Domatese alerjim var. Ne zaman domates doğrasam kaşınır parmaklarım feci bir şekilde.
Temizlik ürünlerine alerjim var marketin temizlik bölümünde geçsem bile kaşıntı oluyor.
jelibon ve çilek yiyemiyorum acınası bir şey.
SamimiyetSiz ve ikiyüzlülere allerjim var. Düşük dozda başlayayım diyorum vücut tanımasın; ama olmuyor.
toza ve kınaya alerjisi olan kişi. (bkz: ben)
bir tanesi de benim.

cikolataya alerjim oldugunu unutarak iki gundur son bir aydir yemedigim kadar cikolata ve cikolatali tatli yedim. her yerim sinir bozucu derecede tatli tatli kasiniyor. burnum kasimaktan kipkirmizi olup sisti!

Edit:beni durdurun, tatli yemekten ve kasinmaktan olecegim!

Edit:gercekten kasinmaktan alev alacagim, oluyorum yahu her yerim kipkirmizi oldu :(
toza, polene, kıla, tüye alerjisi varsa sürekli hapşıran yazarlardır...

sabahları hapşırıkla uyanırlar, geceleri hapşırıkla uyurlar...
*
güneşe çıkınca ve ışıga bakınca hapşırık nöbetine giren biri* bu yazarlardandır herhalde. parfüm ve spreyler de bazen aynı etkiyi yapabiliyor, toz ve sigaradan hiç bahsetmiyelim. ama bunların en ilginci gülsuyu alerjisi sanırım; biri gülsuyu kokusunun kendisini hapşırttıgını söylediğinde baya gülmüş idim, orjinal hakikaten.*
yazarlığı elinden alınması gereken yazarlardır. genetik açıdan çocuklarına zararlı genler aktarıp, insan ırkının genetik sağlamlığına zarar verirler.

ikinci sınıf vatandaş sayılması gerekir. ben de fazla mayonez'e alerjim olduğunu farkettiğim gün beynimden vurulmuşa döndmüş idim, intihar ettim kurtardılar. **
(bkz: bmw si olan yazarlar)
ben ne biçim insanım diye düşünürler bazen bu yazarlar.

tamam anladık kimyasal maddeleri, el sabununu, bulaşık deterjanını... ama insanın da olur olmadık şeylere de temas alerjisi olmaz ki canım.
neymiş efendim klavyeymiş. parmak uçları hassasmış, soyulurmuş, zedelenirmiş. bi yürü git ya.

bu alerji işinin en bi güzel olanı ise bulaşık deterjanıdır.

-ya malum yıkayamıyorum, alerji işte naparsın. yoksa yardım ederdim, valla..