bugün

tam randımanlı çalıştığını düşündüğü dersten, çalışmasının karşılığı olan notu alamadığını düşünen, hocasına ''kağıdıma bi bakabilir miyim?'' diye tatlı-sert çıkışan, ekseriyetle ''bakamazsın yoksa herkes bakmak isticek'' * cevabını alan, öyle yada böyle bir şekilde hocasını ikna edip kağıdına bakma iznini kopardığında, nadiren haklı olduğunu ispatlayan,ispatlayabilen, * çoğunlukla da, hocanın ''burda fazla bile vermişim'' söylemi ile, aldığı notun altında bir nota tamah etmek zorunda kalan, sinir bozucu, özellikle sınıfın ''45 e razıyım ben hacı'' mantığıyla okulunu idame ettirenlerin ''inek * lan bu, biz nelerle uğraşıyoz adam neyle uğraşıyor'' diyerek lafı edilen, beden dersinde bile hocasından izin alıp sınıfta ders çalışan, büyük ihtimallede şu anda te cetveliyle dolaşan * ve ''ee o kadar okudum, aldığım nota bile itiraz edebilmiş nadir öğrencilerdendim şimdi ne olacak, ne bok yiyecem nerelere gidecem'' diye dövünen öğrencidir.
sözlük versiyonu için çaylaklığa itiraz eden yazarımsı.
itiraz ettiği an, dersten ff ile kaldığının belirlendiği gün olan öğrencidir.
evet evet ben de gördüm bunu daha 2 gün evvel farsça dersinden 45 alan bir kız öğrenci salya sümük hömkürerek ağlıyordu.acaba dedim bi yakını mı öldü ne oldu buna ben bunu sesli sesli düşünürken bir arkadaşımın lafı ile irkildim.aynen şunu dedi: 45 almış!
bunun yanı sıra geçen dönem olan bir olay da her zaman ön sırada oturan o kız öğrenci notlarına bakıp burun büktü.x kaç aldın dedim aynen şunu dedi 70.ee dedim neden bozuldun ortalamam düşücek dedi.ben o sınavdan kalmıştım bu arada onu da belirteyim.bazen düşünüyorum benim sınıfım mı böyle acayip kız çocuklarıyla dolu yoksa ben mi çok garibim?
hayır 45 alsan nolcak finalde al 55 geçiyorsun zaten sen o hırsla 180 alırsın o sınavdan ee be kızım ne o gözyaşları?
ya diğeri 70 not ortalama mı düşürürmüş? *
kendisini bir şey sanan öğretmekle yükümlü insanlardan hakkını arayan kişidir. öğretici şahıs notu hakettiği gibi vermemiştir. ya öğrenciye kıl oluyordur yada kişisel başka problemi vardır. öğrencinin kağıdına objektif şekilde bakılmalıdır ve not neyse ona göre verilmelidir. öğretmen kişisi öğretme karşılığı para alır, öğrenci kişiside öğrenmek için para verir. yani öğretmen öğretmekle yükümlüdür. fakat bunun bilincinde olmayıpta, ilk seferde anlamayan öğrenciye ikinci kez anlatmamakla birlikte birde nerenden anlıyorsun diye hakaret edemez. marmara üniversitesinde ve istanbul ticaret üniversitesinde bir derse giren bayan hoca aynı bu şekilde davranmaktadır. işini düzgün yapmalıdır. aldığı parayı haketmelidir insan. kimse kimseden üstün değildir. heleki paraları sayesinde para kazanan bir insan bunu hiç yapmamalıdır ve kendisini parasını aldıkları insanlardan üstün görmemelidir. bazı öğretim üyeleri gerçekten saygıdeğerdir. fakat bazıları sokaktaki çöpten farksızdır.
95 bekliyordum 7 almışım kadar gerçekçi olmasa gerek.
sınırları zorlayan öğrencidir.
(bkz: hakkını arayan öğrenci)
ingilizce dersinde 20 puanlık how many how much sorularını ortaokuldan beri hangisi kantibıllara hangisi ankantibıllara geliyordu öğrenemediğim için boş bırakmam,hocanın sınav kağıdına 97 vermesi, odasına gidip özel olarak hocayla konuşmam ,akabinde hocanın bazen adam gibi çan eğrisi oluşmuyor sınıfın çok başarısız olduğu durumlarda biz o çan eğrisini kafamıza göre oluşturuyoruz demesi.kantibıl ankantibıl ne bilmeyen şahsımın kendini yıllarca mal olarak hissetmesi,o andan sonra ise vay be benden mallarda varmış diyerek teselli bulmama sebebiyet vermiş olaydır.
bence burda incelenmesi gereken haklı yere itiraz edip etmediğidir. bazı hocalar var ki gerçekten kıllığına olur olmaz yerlerden puan kırarlar ve sizin sabrınızı son derece zorlarlar. burda itiraz eden arkadaşlara hak veriyorum, sonuna kadar bu haklarını kullansınlar, taktir de ediyorum. ama ikinci grup insanına gerçekten kılım. bir kere her sınıfta bu tarz tipler vardır. bütün sınıf göçmüştür, arkadaş ortalamanın çok daha üstünde bi not almıştır, ama sadece egosunu biraz daha tatmin etmek için aldığı nota itiraz eder,üstelik sizin notunuz berbatken onunkini sorduğunuzda 'sorma ya offf iğrenç, ama hiç çalışmamıştım nasıl aldım bu notu onu da bilmiyorum' tepkisini veriyorlarsa tam dövülmeliktir, mümkünse linç bile edilebilir, arkanızdayım.
aslında o kadar yüksek not beklemezken uğradığı şokla beraber hocanın eli açıklığından biraz daha yararlanmak isteyen uyanık öğrenci modelidir. kağıda tekrar bakan hoca bu notu sana nasıl verdim bile diyebilir.
öğretmeni tarafından "fazla puanlarını geri alırım eğer yanlış yoksa" diye tehdit edilip sindirilmeye çalışılan; genellikle her lafa atlayan uyuz öğrencidir.
bazen de sınavı kötü geçse ve o notu beklese bile arkadaşlarına karizmayı çizdirmemek adına laf olsun diye itiraz dilekçesi veren öğrencidir.
net ve temiz 100 beklediğim hukuka başlangıç dersinden 60 aldığım için, içlerinden biri olmayı planladığım öğrenci grubu. sınıfın ortalaması 48 gerçi, çan sistemi de var. bb falan mı düşer ki acaba ? bilemedim.
güncel Önemli Başlıklar