bugün

ben onu çok sevdim. aklımdan zorum varmış gibi sevdim. benim sevdiğim kadar
sevemezdi beni buna emindim. ama azıcık bile sevse yeterdi bana. benim aşkım ikimize de yeterdi sonuçta...
beni sevdi sandım. o kadar güzel oynuyordu ki beni yalan duygularla sevdiğini anlayamamıştım.
aşkından kör olmuştum çünkü. ama sevmemiş beni. farkındayım artık. onu eskisi gibi sevmiyormuşum.
mutlu edemiyormuşum onu. buydu ayrılık sebebimiz. kızmadım ona. kızamazdım. çünkü seviyordum onu.
kiminle olduğu değildi önemli olan. önemli olan onun mutlu olmasıydı. onu hala seviyordum...

bugün onu gördüm. yanında esmer bir çocuk vardı. hatırladım, bu onun benden önceki sevgilisiydi. samimiyetlerinden uzun zamandır birlikte oldukları anlaşılıyordu. demek hayatımdaki sevdiğim tek insan beni aldatmıştı. üzülmedim ama. mutlu görünüyordu çünkü. onun mutlu olması beni mutlu ediyordu. çünkü onu seviyordum...

yaptığım doğru değildi ama ben de onların az ilersindeki banka oturdum. arkalarında olduğum için beni göremezlerdi zaten.beni görüp morallerinin bozulmasını da istemem zaten. esmer çocuk 'hayatımın aşkını' durup durup öpüyordu. evet parkın ortasında öpüşüyorlardı. benim gözlerine bile bakmaya kıyamadığım kızı bu esmer çocuk öpüyordu şimdi...

herşeyi unuturum ama bunu unutamam sözlük. çünkü ben onu gerçekten sevmiştim. ve hala seviyorum...
6.his olayı.
(bkz: yeni aşklara yelken açmayı denemek)
Anlamamanın daha iyi olduğu bir durumdur. Çünkü o an için kendinize yaşama sebebi bulamazsınız. Bitmişse sessizce yasını tutmalı ve geriye bakmamalı.
beyninden sıcak sıcak suların döküldüğünü hissetmektir.

bir an kalbin durdu zannedersin. 2 saniyelik boşluğa dalmakla, gözlerine yaşlar birikmesi aynı anda olur. ben ne yaptım bunu hakedecek dersin. suçlu olan 'o' iken kendinde hatalar aramaya başlarsın..

en yakın pencereye gidip dışarıyı izlersin ve 'sizi' düşünürsün.. nefret bile edemezsin ondan. üstelik hala ona karşı içinde duygular olduğu için kendine kızarsın.

aldatılmak o an için, bin kez ölmektir.
her insan anlar sezer hisseder lakin konduramaz, çünkü inanmak istemez.
aslında biraz sizin suçunuzdur.
zorlamayla ya da körü körüne bir ilişki başlamaz, başlayan da yürümez.
sürekli ayakkabınızın içine giren küçük taşlar olacaktır.

onun yerine ders alıp "yalnız" yaşayabileceğinizi fark edip sizin değerinizi bilen insanı bulana kadar pek sağa sola bakmamak en mantıklısıdır.
beklentiyi düşürün.
2 karım tarafından aldatıldığımı duyunca küplere binmiştim neyseki üçüncü karım yanımdaydı ve o gün onun günü olduğu için beni teselli etti.
bu da böyle bir anımdır.
güncel Önemli Başlıklar