1. 1.
  Aldatma; belkide değişmeyen tek gündem maddemiz. Çöüzmsüz sorularımızın arasında önceliğimiz. Hatta yaşanma mecburiyeti içeren tek gerçeğimiz. Önceleri kadın erkek arasında ki yaşanan ilişkiler de; hizmet etme, kendini adama mantığı temel özellik olarak yaşanırken, günümüzde yaşanan metropol ilişkilerde çiftlerin bireysel mutluluk arayışları aldatmaya zemin hazırlamaktadır. Artan beklentiler, toplumsal nedenlere bağlı olarak değişen ahlâki değerler ve bunlara bağlı olarak evrimleşen ilişki anlayışları, aldatmaya zemin hazırlamaktadır. Çağımızın hastalığı olan aldatma; erkeklerde, cinsel açıdan değişik tecrübe yaşama ihtiyacından, kadınlarda ise duygusal yoksunluktan kaynaklanmaktadır. Aldatmaya dair bunlara benzer pek çok neden sıralanabilir, ancak temelini iki neden oluşturmaktadır; kişilerin beklentileri ve ilşki anlayışları arasında ki tutarsızlık.
  2 ... barkudza
 2. 2.
  sadece bi tarafın yaptığı fedakarlık, aşırı anlayış ve kendini adama da aldatma nedenidir. kaybetme korkusu ortadan kalkan kişiye gösterdiğiniz anlayış yetmemeye başlar. ne yapsanız yaranamazsınız. heyecan yaşama isteği de bu eşikte başlar zannımca. heyecansız, monotonlaşmış bir ilişkide taraflardan biri mutlaka sıkılır. ilişkisinden vazgeçmese bile, heyecan yaşama isteği had safhaya ulaşır. bu noktadan itibaren geri dönülmez yollara girebilir. nacizane tavsiyem şudur ki; sevgilinizi seviyorsanız ama heyecanınızı kaybetmişseniz bir kere daha düşünün. ilk aldatmada yakalanmasınız bile devamı gelir bu iş bir kereyle kalmaz ve ilerleyen zamanlarda mutlaka yakalanırsınız. karşınızdaki insanın gururunu kırmadan önce, gerçekten ne istediğinize karar verin ya sevgilinizden ayrılın ya da farklı heyecanlardan vazgeçin.
  2 ... agustosbocegi
 3. 3.
  Hayatınızdaki kişinin kendine ya da size özen göstermemesi. Zaman içinde kişilerin kendini geliştirmemesi. Karşılıklı birikmiş öfke, heyecan arayışı...
  1 ... jasmine
 4. 4.
  (bkz: ilgisizlik)
  -1 ... oh my god they killed kenny
 5. 5.
  (bkz: istemem yan cebime koy)
  ... 1adam
 6. 6.
  aşırı seks yapma arzusu. ***
  1 -1 ... martineden
 7. 7.
  aldatmanın 2 sebebi vardır.

  1- pisikoloooojik
  2- partnerden maddi manevi verim alamamak.

  olay budur gençler fazla kurcalamayın bozarsınız.
  ... atonica
 8. 8.
  ilişkiden zevk alamamaya başlarsın. aynı oda, aynı kadın, aynı vajina.
  -1 ... ulumod
 9. 9.
  ahlaksız biri olmak başlıca nedenidir. anlaşamıyorsan ya da yanındaki insan sana yeterli gelmiyorsa insanlar gibi söyle ve kendi yoluna git.
  ... belle
 10. 10.
  tensel aldatma mı, duygusal aldatma mı?
  tensel aldatma çoğunlukla erkeklerin yaptığıdır. değişik bir ten, farklı bir dokunuş vs. merakıdır.
  duygusal aldatma ise bedeni sizinle gönlü başkasıyla olması demektir. ki esas aldatma da işte budur.
  ben bunu afftmem çizerim üstünü. iyi ayırdebilmek için egonun gururunu fişteklemesine müsade etmemek için uyanık olunmalıdır.
  duygusal aldatmanın nedeni pek çok şey olabilir. ruhuna hitabeden birini bulmuş olabilir, birbirinize uygun olmadığınızın farkına varmış olabilir. farklı bir sevginin sıcaklığında başı dönmüş olabilir. veyaa
  sonuç hiç de içaçıcı olmayabilir. kronik ihanet insanıdır. aldatmadan duramaz.
  2 ... thelma