bugün

Kendini ele vermesine sebebiyet dogurabilecek durumdur bence.
-aa bu hediye de nerden çıktı tonguuçç..?

-seni daha iyi aldabilmek için karıcığım..*
(bkz: aldatan kocanın eşine boynuz hediye etmesi) *
(bkz: david beckham)
(bkz: eşini bir kez daha aldatmak).
vicdanını parayla rahatlatan erkeklerdir.diğerine duygusal ilgi bunada para veriyorum gibi bir düşünceye sahiptir.
yakalanacağının sinyalleridir bunlar. hayatında bir gül almamış adam birden karısına gerdanlıklar, parfümler almaya başlamışsa vardır bu işte bir iş...
(bkz: vicdan azabı)
özrü kabahatinden beter olan insanın sözde af dilemesi...**
erkeklerin yaptıkları hata için öncelikle kendilerini daha iyi hissetme sebeplerinden biri.
kobe bryant ın eşini bir fotomodelle aldattığı ortaya çıkınca; arkadaş, eşine 1 milyon dolar değerinde pırlanta almıştı. şimdi eşimizi aldattığımızı ve eşimizin gönlünü almaya çalıştığımızı düşünelim.
- hayatım bir halt ettim biliyorum ama çok pişmanım. bu pişmanlığımın ifadesi olarak şu hediyemi lütfen kabul et.
* bu ne ya. beni yüz milyonluk yüzükle mi kandıracaksın.
- biliyorum hayatım daha iyilerine layıksın ama bütçem buna elveriyor.
* ama orospularla para yerken daha fazlasına elveriyor di mi?
- yalnız bir yerde hatalısın 100 milyon değil 300 milyonluk o yüzük.
* aman, sevsinler. kobe bryant karısına 1 milyon dolarlık pırlanta aldı bu hatası için. demek ki onun 1000 de biri kadar bile adam değilsin.
- eeee. skerim ulan kobesini de ebesini de. sayıyla mı verdiler sizi bana. hatamızı affetirelim dedik ağzımıza sıçtın be. adamlığıma laf etme. ne yapalım senin de ederin buymuş demek. bi kobe'nin karısına bak bi de sana.
* iğrençsin, hayvan adam nefret ediyorum senden
- belden aşağı vurmaya kalkarsan ben kralını yaparım. üstelik duydugum kadarı ile firmadaki ürün müdürü ile de kırıştırıyormuşsun. hani tam delil elde etmeden konuşmayayım dedim ama sen böyle yapınca... ben de senin yediğin hurmaları biliyorum.
* iğrenç olmakla kalmıyorsun üstelik iftiracısın da. ayrılıyorum senden.
- iyi o zaman o yüzüğü geri ver de sevgililerime hediye ederim.
o hediyenin satilip esinin de onu boynuzlayacagi munasip bi sahisa baska bi hediye alinmasina sebebiyet verecek hadise.
(bkz: kadinin fendi erkegi yendi)
bir nevi cereme çekmek de olabiir.kişi kendisini suçlu hissettiğinden(hiç sanmıyorum) yahut hatasını telafi etme niyetiyle pahada ağır alabileceği bir şeyle karısını mutlu ettiğini sanır.külliyen yalandır,toptan menfaatlerin aile içindeki tezahürüdür.
-kimi kandırıyosun la sen hödük denilesi
-yuh ulan bir de kadın olacaksın satışa geldin yine
denlmesi gereken alışveriş sahipleridir.
her hediye aldığında aldatıldığını düşünen paranoyak türk kadını karşısında yaratıcılığını kullanması gereken erkeğin yapmaması gereken bir davranıştır.
aldatan eşin bunu telafi etme yöntemidir. hem aldatıp hem "en iyi müdafaa hücumdur." mantığıyla karısının üstüne giden eşten daha iyidir. üstelik ayrılınca da hediye eşinde kalır.

-aşkımmm.. bak sana ne aldım?
-ne aldın? ah tek taş yüzük canım.. çok.. çok.. bi saniye sen beni aldattın zühtü!

ya da;

-akşama ne pişirdin?
-sen de hoşgeldin zühtü.
-hoş moş gelmedim tamam mı!
-ne ne?? sen beni aldattın zühtü!

(zühtülerden telif hakkı alınmamıştır. hoş görmeleri dileğiyle) (bkz: zühtü kim lan)
(bkz: aldatan eşin kocasına bir şey almak zorunda olmaması)
istediği pahaLı hediyeyi aLsın yaptığı ayıbı asLa örtemez.. çocuğa mı aLıyor bu hediyeLeri?.. çocuk mu kandırıyordur?..
(bkz: parayla saadet olmaz)
bir çeşit vicdanı rahatlatma seklidir.
(bkz: aldatan kocanın fakir olması)

senin gibi adamın allah belasını versin. hem aldat hem tek taşımı kendim alayım. hadi anam hadi dehhh.
çaktırmadan karısını aldatan ama besbelli ki bu işi eline yüzüne bulaştıran, boşanmanın eşiğine gelen evliliklerin tüm suçlusu olan kocanın, kendisini affettirmesi için karısına kürk, pırlanta, araba, ev, yat, kat, uzay roketi, uzay seyahati vs vs almasıdır. kadının zedelenen onuru tedavi olur mu bilinmez ama kocasını pahalı hediyeler karşılığı affeden kadın bir sonraki aldatmalara da razı gelmek zorundadır.