bugün

kadına şiddete karşı olan biri olarak kesinlikle yadırgamayacağım eylem. bana kızacaklar olacak aranızda. bence bu kadar duyar kasmak gereksiz hiçbirinizin bu kadar sakin ve iyi bir insan olduğunu düşünmüyorum. siz ona sevginizi, güveninizi vermişsiniz, geleceğinizi onunla kurmuşsunuz o ise sizi yalancı gülücüklerle günlerce belki aylarca kandırmış, duygularınızla oynamış. bu çok ağır bir şey. bunu hazmedemeyip şiddet göstermek yadırganmamalı bence. normal bir insani dışavurum olarak görüyorum.
Böyle hassas bir konuda şiddet yersiz olması ile birlikte, Akıl ve mantık konusunda kişi, kendi çıkarları doğrultusunda hassas davranmalıdır. Yaptığı küçük bir hata bile, hayatının akışını değiştirebilir. Malum burası Türkiye.
Evli ise, sükunetini korumalı ve böylesine iğrenç bir insanın kabul edilemez bir durumu en az zayiat ile atlatması en uygunu olacaktır.

Böyle bir insana şiddet yada en ağır sözler anlamsızdır.

Allah kimseye de göstermesindir.
Gayet olağan durumdur. Aldatmasa da şiddet göstermek gerekir. Başka türlü bir kadını eğitemezsiniz.
Gayet normal durumdur. Yargının kadınlara işlemediği, toplumun kadının aldatmasını normal görmeye başladığı günümüzde erkeklerin kendi adaletini kendi sağlaması normal olandır.
Gereksizdir. Bir insana şiddet göstermenin elle tutulur hiçbir sebebi olamaz. Çünkü bir insanı dövmek ne o insanın içindeki kötülüğü kurutur ne de terbiye eder. Aslında bu konuyla ilgili annemin hep anlattığı bir olay var; eski mahallelerinde bir kız çok oynakmış. Ailesi de çok tutucuymuş kızı sokakta erkeklerle yakaladıkça dövermiş. Annem bir gün kıza "kızım neden böylesin. Biraz düzgün dur bıkmadın mı dayak yemekten?" Demiş. Kızın verdiği cevap, "aman dövüyorlar da gönlümü mü dövüyorlar? Gönümü (derimi) dövüyorlar." işte mesele aslında bu kadar basit.