bugün

her insan ikinci bir şansı hak eder ve bir kez yapan bir daha yapar ikileminin arasında doğruyu bulmanın zor olacağı eylemdir. Aldatmak, kelime anlamıyla kandırmak, yanıltmak manasına gelir. Yani size söylenilen bir yalan bile aldatmak sayılabilir. Tabii yalana tahammülü olmayan kişiler için en az tensel ve duygusal bağ kurmak kadar büyük bir olaydır.

Hangi bakımdan ele alırsak alalım, "ya yaparsa" diye düşünüp bir şans daha vermemek daha doğru -mantıklı- olacaktır. ikinci ihtimal olarak "Ya yapmazsa" diyen kişiler için ise güven zor kazanılan kolay kaybedilen bir duygudur.

"ikinci şans her zaman iyi bir fikir olmayabilir; ilkinde yaralayan ikincisinde öldürebilir."
bidaha aldatsın hayatımı bikere daha siksin diye fırsat vermektir. mallıktır.
Duygular bitmeden yaşananlarda aldatmaya dahildir. Birde bu insan ilişkinin bitmesinin sebebini bir şekilde sana bağlar, kendini kötü hissedersin. 'Suçlu hissettiğin için' barışırsın. Eğriden doğru olamayacağı için ilişki uzun sürmez. Tek getirisi artık içinde suçluluk duygusu ve herhangi bir aşk kırıntısı kalmaz. Gelecekte, kafanda, 'acaba olur muyduk?' sorusu belirmez.
Aynı hatayı tekrar yapmasına sebebiyet vermektir.
saçmalıktır bence. belki bir daha aldatmaz o ayrı ama, yani bu, bir kereden bir şey olmaz düşüncesiyle daha da saçma. şeytana uydu, aslında aldatacak biri değil düşüncesiyle de saçma. aldatan kişide , bir daha aldatmayacak güveninin g'sini nasıl buluyorsunuz acaba demek lazım. o güveni aldatan kişi değilde, siz yaratmaya çalışıyorsunuz gibi geliyor bana. nasıl oluyor anlamıyorum.
Aldatmak 3. Sınıf ülkelerin, bedensel aldatmakla sınırlı tuttuğu bir kelime. Bunda bile kendimizi aldatmaktan geri kalmıyoruz. Bedensel aldatmak bence beyinsel ve fikri aldatmaktan daha masumdur.
bunu kazanımlarından sayar ve götü kalkar. zinhar, koy götüne gönder memleketine.
aynı olayların tekrar olmayacağı fikrine kapılıp, insanın gittiği saçma bir yoldur. bir kere yapan, defalarca yapar. defalarca affetmeye mideniz kaldırırsa affetmek gerekir tabii.

mesela ben, affettim. sonrasında anladım ki ettiği yeminler, dereye görene kadarmış. o gün bugündür ne kadar canım yanarsa yansın "rest ulan" dedim ve şu an mutlu ve huzurluyum.
Katilini affedersen gelir seni tekrar öldürür.
Kimin sözüydü unuttum ama,
ikinci şans her zaman iyi bir fikir olmayabilir; ilkinde yaralayan ikincisinde öldürebilir.
Herşey yeri geldiği zaman affedilir ancak konu aldatma ise ikinci bir şans asla verilmemelidir.